Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó történetalapot...

Tudnátok jó történetalapot mondani egy könyv megírásához?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, mint például a vörös pöttyös könyvek, szóval olyan 14-16 éveseknek.

2015. ápr. 16. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírok az az én véleményem!

Szerintem ha könyvet akarsz írni, akkor azt azért írod, mert van egy ötleted, szóval, ha nem tudod miről írj, szerintem ne nagyon kezdj hozzá. Ha találtál valami jó ötletet, amiből nem készült ezer könyv, akkor írd meg!

De csak valami dolog miatt ne írj könyvet, ha azt sem tudod, hogy miről írj!

Ez tényleg csak az én véleményem, nem muszáj figyelembe venni.

2015. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az első válaszolóval 100%-ban. Ha nem is tudod, miről akarsz írni, akkor nem is fogod tudni megírni.
2015. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel. Ha én megadok neked egy témát, akkor nagy valószínűséggel téged nem fog érdekelni, ergo a könyved írását sem fogod élvezni. Ha pedig nem élvezed, akkor az az ügy ott veszett el...

De ha nagyon akarsz valamit, itt egy jó tanács (feltételezve, hogy mivel a vörös pöttyös könyvek nagy része fantasy, te is ilyesmire gondolsz):

Találj ki valami újat! A vámpírok,vérfarkasok, sőt, szerintem már a boszorkányok és a tündérek is unalmasak, jól jönne egy kis vérfrissítés, esetleg akár ezeket a fajokat alapul véve is alkothatsz valami egyedit.

Ha eszedbe jut valami őrült ötlet, esetleg álmodsz valami hülyeséget, azt is leírhatod kiegészítve, átvariálva.

Remélem, valamennyire azért segítettem.

2015. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!