Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasni a Hobbitot...

Érdemes elolvasni a Hobbitot és a Gyűrűk urát?

Figyelt kérdés
Én már elolvastam Harry Pottert és nagyon tetszett.

2015. ápr. 18. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen ez volt a ket kedvenc konyvsorozatom. De azert kicsit mas tipusu a ketto.
2015. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Bar a nevedbol itelve nem biztos, hogy egy lanynak tetszene, de egy probat mindenkepp meger.
2015. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze. Szerintem érdemes elolvasni. De a Harry Potter meg a Gyűrűk Ura tényleg más kategória. A különbség abban van hogy míg előbbit kortárs író írta, a másik sokkal régebbi. Nekem az írásmód nem tetszett, olyan, mintha egy kívülálló (narrátor) mesélné el az egész történetet és így nemigazán ismerjük meg a szereplőket, népmese jellegű elbeszélés. Így nekem személytelennek tűnt az egész. Sokkal jobban átérezzük egy karakterközpontú regény történetét, semmint olyat, amin kizárólag a történeten van a hangsúly. Olvasd el, egyszer mindenképp megéri, de szerintem neked is fura lesz, főleg így a Harry Potter után, tök más stílus. A Hobbit meg még inkább meseszerűbb. De ez csak az én észrevételem. Jó olvasást hozzá! :D
2015. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedveltem a Harry Pottert, de azért Tolkien sokkal komolyabb. A Hobbit meglehetősen mesés, azzal a H. P. sorozat után sem lesz szerintem sok gondod.

A Gyűrűk Ura nagyon más műfaj. Ha nem tetszik, az azért lehet mert mondjuk még fiatal vagy hozzá, vagy mert épp nem passzol a hangulatodhoz, vagy egyéb ok - de az, hogy lány vagy nem befolyásolja a tetszés esélyét.

2015. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobbak,nekem sokkal jobban tetszett a Harry Potternél.azt ajánlom olvasd el szerintem a Hobbittal kezd mert ugye az az elôzménye,meg az kicsit könnyebb mûfaj.a gyûrûk ura elég komoly témájú és ha nem szereted a ha valamiben nem történik minden másodpercben valami ,akkor nem feltétlenül ajánlom,de a filmet legalább meg kellene nézni,az lehet hogy jobban tetszene.Legolas ❤
2015. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettes válaszoló: én is lány vagyok,és Tolkien könyvei a kedvenceim közt vannak,és magamon kívül sok lányt ismerek,akiknek tetszik,nem nemhez kötött a dolog :)
2015. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is lány vagyok és nekem nagyon, nagyon tetszettek filmben is meg könyvben is! (Főleg a gyűrűk ura) Olvasd el! Sokkal jobb szerintem a Harry Potternél! És nem hiszem hogy nagyon korhoz kötött lenne. Én is 12 évesen olvastam.
2015. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt hiszem el fogom olvasni mindkettőt.Ugyanakkor hozzáfűzném ha valaki lány attól még elolvashat olyan regényeket is ami nem a szerelemről szól, mert nincs ráirva egy könyvre sem, hogy "fiús" vagy "lányos".
2015. ápr. 19. 16:21
 9/11 anonim válasza:
Mindenképpen olvasd el mind a kettőt! Én nem olvastam a Harry Pottert ,de biztos jó az is. Nem tudom ,hogy lehet valakinek unalmas a Gyűrűk ura. Először a Hobbittal Kezd.
2015. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A Hobbit-ot minimum egyszer el kell olvasni! A Gyűrűk Urá-t meg minél többször ugyanis többszöri elolvasás után az ember mindig észrevesz valami újat!
2015. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!