Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala álom uralkodóc...

Tűz és jég dala álom uralkodócsapatotok? (Király-Királynő-Segítő-Mesterek-Testőrök)

Figyelt kérdés
Egyébként magam nem ilyen végben hiszek, hanem valami olyanban, ami sok nyitott kérdést hagy maga után és mondjuk egy epilógusban párszáz évvel későbbi korban Martin leírja valakiknek a párbeszédét arról, hogy kik és hogy mentették meg Westeros-t a Mások 2. eljövetelétől.

2015. ápr. 24. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Én meg úgy gondolom, hogy újra szét fog esni a birodalom a végére, így ugyanis mindenki megkapná, amit akar, és nem kellene kiirtani népszerű karaktereket.

Tehát mindenkinek jutna egy saját királyság, Tyrion lehetne Westerlands királya, Stannis vagy ha meghal, akkor Shireen uralma alatt Stormsland, Kisujj is megkapná a maga királyságát stb.

Nyilván ez túl igazságos lenne, tehát nem ez lesz, de én ennek örülnék.

2015. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi az hogy újra? Most is mindenhol más valaki uralkodik. Nem pedig egyvalaki egész Westeros felett.


Akkor ilyen dreamteam-ed nincs?

2015. ápr. 24. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is annak örülnék ha újra 7 vagy több királyság lenne és a Reed Keep a trónnal együtt elpusztul.

Nemtom hogy lett minden magyarra fordítva, de én egy ilyen felállást eltudnék viselni a végére:

Észak:Rickon Stark

Völgy:Robert Arryn

Folyóvidék:Sansa Harrenhal központtal

Nyugat:Daven Lannister

Reach:Willas vagy Garlan Tyrell

Stormlands:Edric Storm legitimizálva Baratheonná

Dorne:Arianne vagy Trystane Martell

Vas-szigetek:visszaállna a régi rend, ahol minden szigetnek megvoltak a királyai és a vallásuk tartaná össze őket

És mivel én annak vagyok a "fanja",h Dany gyerekszülés közben meghal, ezért a születendő gyerekei (ikrek,h szaparodhassanak :D) megkapnák Dragonstone-t vagy visszamennének Valyriába.

A Crownlandsnek nevezett régiót pedig vagy Dragonstonehoz csapnák, vagy felosztanák, mint régen.

És ezek a prológusból derülnének ki. Mivel a prológus (és epilógus) POV karakterek mindig meghalnak, ezért pl. Bloodraven lenne a prológus POV-ja és a végén teljesen eggyéválva a fával meghal, Raventree Hall-ban pedig kivirágzik a weirwood. Vagy Bran lenne a POV karakter, de nem halna meg, csak rácsatlakozna egy weirwoodra.

2015. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy újra? Most is mindenhol más valaki uralkodik. Nem pedig egyvalaki egész Westeros felett."


Egy uralkodó van: Tommen Baratheon. Csak mivel nagy a királyság, így a legnagyobb házak irányítanak egy-egy régiót, de attól még ők is Tommennek tartoznak hűséggel.

2015. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig megmaradna a trón és egyben maradna Westeros királysága és csak egy király lenne, akkor én egy Aegon+Sansa párosnak örülnék legjobban. A többiek, mint a király segítője, a Kingsguard stb. az pedig kérdéses, attól függ,h a jelenlegi király milyen úton-módon került a trónra. De Aegon uralkodása alatt Rolly Duckfield biztos a Kingsguard tagja lenne, ha életben marad. A grandmaester pedig az lenne, akit a Citadella odaküld.
2015. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy újra? Most is mindenhol más valaki uralkodik. Nem pedig egyvalaki egész Westeros felett."


Jogilag Tommen egész Westeros királya a Falig. Rajta kívül csak két gyöngécske ellenállási kísérlet van, a Greyjoy-ok függetlenségi harca és Stannis északi "kalandozása".

Persze fenekestül felforgatná a helyzetet egy olyan csavar, amiben mondjuk Tommen alkalmatlanná válna az uralkodásra vagy meghalna ő is, és akkor az Stannisnak is új támogatókat jelenthetne, főleg most, hogy a Lannister ház gyakorlatilag széthullott.

2015. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jolvan mindegy a kérdés az hogy kikből állna az álomcsapatotok :D
2015. ápr. 24. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Észak:

-király: Éjkirály

-királynő: Daenerys Targaryen

-nincsenek segítők és mesterek, csak egy csoport ember, akik szintén másokká váltak: Jorah Mormont, Melisandre, Jon Snow, Val, Roose Bolton, Theon, Arya (?)


Völgy/Trident/Királyvár/Sárkánykő/Viharvég:

-Királynő: Shireen Baratheon

-Király: Rickon Stark

-Segítő: Davos

-"Grand Maester": Samwell Tarly

-"Master of coin": Sansa Stark

-"Master of whisperers": Bran Stark

-"Master of ships": Asha Greyjoy

-Egyéb mesteres: Brynden Tully és esetleg még Edmure.

-Testőrségben: Véreb, Brienne(?), Podrick, valamelyik Royce a Völgyből, vagy bárki, aki ezeket támogathatja, esetleg Barristan Selmy


Dorne/Casterly-hegy:

-Királynő: Myrcella Baratheon

-Király: Trystane Martell

-Segítő: Doran Martell

-Mindenféle pozíciókban: Arianne, Areo Hotah, Homokkígyók (főleg talán Sarella)

-Testőrségben: Jaime, Tommen(?), Brienne(?), stb.


A Síkvidék egy részét meg Euron Greyjoy uralja, más részein meg a Tarlyk és a Hightowerek marakodnak.


Ennyi.

2015. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit másképp álltam hozzá a főkérdéshez:

*Éljen a dilettantizmus és a határtalan fantázia világa!!!*-alapon :)


Király: Én ;)

Királynő: Arianne, ... vagy a 20-24 éves Arya (miért ne?)

Segítő: Doran, esetleg Davos (bár igazából egyik sem. Ezen a poszton sokat gondolkodnék).

Nagymester: Marwyn

Besúgók mestere: Varys

Pénzmester: Tyrion

Admirális, Hajók mestere: Victarion

Törvények mestere: (valamelyik Tyrell; esetleg Garlan)

Királyi Testőrség Parancsnoka: Jon Snow, vagy 'Feketehal' Brynden

+ esetleg még hoznék létre egy-két posztot a tanácsomba, hogy még néhány nagyobb családot lekenyerezzek, vagy hogy az általam tehetségesnek vélt személyeket, mind magam mellett tudhassam - így Davost, Bryndent, és Dorant is más pozíciókba sakkozhatnám...


'Visszatérve' a 'realitások talajához', én is azok közül vagyok, akik szerint a végén több királyságra szakad Westeros. Akkor pedig a tippem:

Észak: Rickon

Folyóvidék: Brynden

Völgy: Sansa

Casterly-hegy: Jaime (Tyrion nem hiszem, hogy túléli a regény-ciklust)

Dorne: Arianne

Síkvidék: Willas

Viharföldek: Shireen (Davos segédletével)

Vas-szigetek: Asha


Valyria és/vagy Essos: Daenerys (ha túléli)

2015. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!