Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes lenne hasonló szerelmi...

Érdemes lenne hasonló szerelmi szálat beleszőni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy olyan hosszú lélegzetvételű történetet (magyarán regényt) írok, amelyben a hetero mellett leszbikus illetve meleg pár(ok) is vannak, méghozzá elég fontos szerepekben.

Már feltettem egy ismerősömnek ezt a kérdést, mert tartok attól, hogy ez túlságosan is megbélyegezné. Ő azt válaszolta, inkább ne próbálkozzam hasonló szerelemmel a könyvben pont ezért.


Ti mit gondoltok?



2015. ápr. 30. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Ha egy meleg pár van benne,az nem baj,de több...
2015. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ha te szeretnél beleírni ilyen szálat is, akkor ne azzal foglalkozz, hogy másoknak mi a véleménye róla. Majd a végeredményből eldöntik, hogy tetszik-e nekik. :)
2015. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Óvatosan a dologgal.
2015. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 cathilina ***** válasza:
9%

Alapvetően számomra nem probléma, de arra figyelj, hogy a való életben a személyes tapasztalataim szerint az emberek többsége még mindig heteroszexuális. Ha minden négy szereplőből három az LBGTQ-közösség valamilyen tagja, azt valamivel meg kell magyaráznod. Így a kérdésedből úgy tűnik nekem, hogy vagy ezt nem veszed figyelembe, vagy nagyon sok fontos szereplővel szeretnél dolgozni, ami elég nagy kihívást jelent - nem mindenki lehet egy George R. R. Martin.

Azt még hozzátenném, hogy a regényed valószínűleg soha nem fog nyomtatásban megjelenni, akkor meg azt írsz, amit akarsz.

2015. máj. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat. :)


Cathilina, természetesen a legtöbb szereplő, ahogy a főszereplő is heteroszexuális lesz. Azért írtam, hogy élég fontosak mert valóban annak tartom őket, bár közülük csupán egy kulcsfontosságú.

Persze, nem vagyok tökéletes. Sohasem voltam olyan idióta, hogy azt gondolja, azonnal kiadják, de egyszer mindenképp szeretném nyomtatott formában látni. Azt pedig egyszerűen nem értem, hogy egy morzsából honnan feltételezed, hogy esetleg eladhatatlan lenne.

2015. máj. 1. 02:23
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"Ha minden négy szereplőből három az LBGTQ-közösség valamilyen tagja, azt valamivel meg kell magyaráznod."


Már bocs, de miért kéne ezt magyarázni? Talán azt hiszed, hogy minden baráti társaságban legfeljebb 1 db LMBT ember lehet? Szerinted van erre valami kvóta?? Az nem jutott még sose eszedbe, hogy az LMBT emberek szívesen keresik más LMBT emberek társaságát, és emiatt egy baráti társaságban simán lehet, hogy a többség vagy akár mindenki LMBT legyen???

2015. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 cathilina ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy eladhatatlan lenne, csak arra utaltam, hogy egy amatőr írónak a mai Magyarországon nehéz kiadatnia egy könyvét.

Ha pedig eleve egy ilyen társaságról szól a könyv, akkor ezt az elemet nyilván nem lehet kivágni belőle, akkor meg minek a kérdés? Nem állítok kvótát (az nem én voltam, aki szerint egy pár oké, több nem) de ha ez nem egy központi elem, akkor szerintem maradjunk reprezentatívak. Ez persze a személyes véleményem, de nem hiszem, hogy kiabálni kellene miatta.

2015. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha a karaktereknek nem az a fő szerepük, hogy ő LGBT+-ok, akkor szerintem nyugodtan. Mármint sokszor sorozatokban, filmekben azért vannak ilyen szereplők, mert hogy legyenek és mert elvárt, de közben egyetlen feladatuk mondhatni ott állni és elég melegként viselkedni. Egyáltalán nem reális ábrázolás, nem tudom érted-e mire gondolok.

18ll

2015. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm a friss válaszokat. :)


Cathilina, valóban elég nehéz manapság kiadatni egy könyvet, persze erre már felkészültem. Valóban minden szóba jöhető lehetőséget számba vettem.

Persze, amit megkérdőjelezel a szereplőkkel kapcsolatban, az érthető. Nem, nem egy ilyen társaságról szól a történet, akkor valóban értelmetlen lenne a kérdés.


Az igazat megvallva, fantsy-nak készül, csak ezt a tényt nem tartottam fontosnak közölni. Egy olyan világban játszódik, ahol már pusztán a szerelem úgymond bűnnek tekinthető. Így ott igazából az már nem számít, az illető az ellenkező vagy a saját neme egyik tagját választja párjául. Ha mindenképp be akarnám kategorizálni őket, akkor mondhatni egy aszexuális társadalomban élő biszexuálisok.


Ezt pedig üzenném az utolsó válaszolónak is. A karaktereknek ez csupán egy tulajdonságuk. Ettől még a legjobb tudásom szerint dolgoztam ki őket, és adtam nekik feladatot.

2015. máj. 1. 19:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha esetleg lenne valami fejlemény a regénnyel kapcsolatban, örülnék, ha írnál levelet, vagy akár ide egy hozzászólást. Mint leszbikus lány, örülök többnyire a reprezentációnak és érdekesnek hangzik az ötleted. :)

2015. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!