Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az már tucat...

Szerintetek az már tucat könyv hogy egy lány szerelmes egy srácba, aki először nem szerelmes belé, aztán a végére beleszeret?

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így annak hangzik, de minden az írótól és a stílusától függ. Akár lehet nagyon jó is. A háttérsztorik izgalmasabbá tehetik (lásd Szt. Johanna)
2015. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az elsővel.
2015. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 cathilina ***** válasza:
100%
Ha az egész könyv kizárólag erről szól, akkor nem csak hogy tucatkönyv, de hihetetlenül eseménytelen is. A lényeg a cselekményen múlik, de abból semmit nem írtál, így nem igazán tudunk véleményt formálni.
2015. máj. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha mindez egy epikus sárkányölő csata/sci-fi háború egy alien fajjal stb stb közben zajlik, akkor abból elég jó dolgokat lehet kihozni. :D Amúgy unalmas, és igen, tucat. Fordított felállás (fiú szemszög, ő szerelmes a lányba, a végére a lány is viszonozza) érdekesebben hangzik számomra.
2015. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2015. máj. 4. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az alap ötlet igen. De nem tudom, hogy ismered-e a Lovely Complexet, a történet ez de, hogy nem tucat az is biztos.
2015. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak... A Lovely Complex az minden, csak nem tucat :DD


Egyébként egyet értek az előttem szólókkal, minden az írótól függ. Most ezer meg ezer variációt lehetne mondani, de példának okáért pár napja olvastam Sarah Addison Allen: Sugar Queen - Édes élet című könyvét... alapvetően ennek a lényegét is így lehetne összefoglalni, de az írónő olyan körítést és mellékszálakat varázsolt az alapsztori mellé, hogy eszembe se jutna tucatkönyvnek nevezni.


Szerintem igazából nem is a könyvesboltokban találkozhatunk ezekkel az úgynevezett tucatkönyvekkel, hanem a világhálón. Legtöbbször 10-16 éves kislányok megpróbálnak írni valami, ami valami hihetetlen csoda folytán hajaz a Szent Johanna Gimire, de ők váltig állítják, hogy nem onnan jött az ötlet...

Másrészt azt is figyelembe kell vennünk, hogy minden leendő író átesik ezeken a kis szárnypróbálgatásokon és imitációkon, mielőtt egyéni stílust alakít ki. :)

2015. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!