Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter könyvek után, és...

Harry Potter könyvek után, és közben?

Figyelt kérdés

Eddig a filmet láttam, most kevés idő híján a 2. könyvnél tartok. Volna pár kérdésem:

Lezáratlan szálak a befejezéssel?

Milyen kapcsolatai voltak Tom Marvolo Riddle-nek a Roxfortban, mikor odajárt?

Voldemort miért tudott perszaszóul?

Draco Malfoy-val mi történt? Elvégezte a Roxfortot?

Mi az a kvibli?

Mennyi ideig élnek a varázslók és boszorkányok?

Milyen patrónusok lehetnek?

Mi lett Olivander boltjával?

Hová temették a Roxforti-csata áldozatait? Illetve amúgy hová temetkeznek a varázslóvilágbeliek?

Hogyan néznek ki a klubszobák és helységeik?



2015. máj. 10. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A könyvekben minden benne. Tessék elolvasni őket szépen.
2015. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod majd rájössz.


De amennyire én emlékszem:

Attól függ kinek mi a lezáratlan. Nem derült ki,h kinek mi lett a munkája, hol él, stb.

Tom=Voldemort, és a Roxfort tanulója volt.

Azért mert Salazar Slytherin (magyarban Mardekár Malazár) leszármazottja.

Nem derül ki h elvégezte-e, de valszeg igen. Feleségül vette az egyik volt Mardekáros csajt és lett gyerekük, akit az utolsó könyv végén felraknak a roxforti vonatra.

Kvibli=olyan ember, akinek a szülei varázslók,de ő nem tud varázsolni.

Amíg meg nem halnak :D

Sokféle.

Passz, gondolom üzemel.

Kriptákba, sírokba, ki hova gondolom.

Könyvből kiderül.

2015. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Persze el is hiszem h olvasod! :)

Egy: ha láttad a filmet, elég sok kérdésre tudnod kellene a választ.

Kettõ: pl a kvibli a 2. kötet elején szerepel magyarázattal.

Olvasd végig és megtudod! :)

2015. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Olvasom, csak nincs sok időm. És olvasni csak este szeretek. De napi 3 óra utazás, iskola, munka után nem sok erőm van hozzá este. Viszont érdekeltek volna a válaszok. Láttam a filmet többször, vannak sejtéseim. Félig meddig megerősítést vártam volna. Köszi. De majd megoldom.

És elég szégyenteljes hogy bizonygatnom már csak azt is hogy olvasok vagy nem. BOCSÁNAT A KÉRDÉSÉRT!

2015. máj. 11. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

khömm khömm:


1-szinte nincsenek elvarratlan szálak, Rowling hosszabbra akarta írni a prológust,de végül lerövidítette, hogy könnyebb legyen a "búcsú" a szereplőktől,de a Pottermore-on szinte mindent leírt a szereplők sorsáról.(most nincs időm leírni, de a neten vannak oldalak, ahol leírják a szereplők sorsát a történet után, keress rá :) )

2.Tom Marvolo Riddle=Voldemort.Prefektus volt, nem mondhatnám hogy szerették, inkább féltek tőle, a legtöbb Roxfortos diák "vezetőjének" tartotta őt. (-a Félvér hercegben írják hogy még a felsőbb évesek is).Nagy hatással bírt az emberekre.

3.Mert Mardekár malazár leszármazottja. (Habár volt ott egy kis gebasz, mivel anyja(Merope)egy tom denem nevű muglival állt össze.(Merope szerelmi bájitalt alkalmazott szerencsétlen denemen,így Voldemort ezért nem képes a szeretetre, mert annak a hatása alatt fogant)

4.Igön elvégezte,az a pletyi járja hogy gyógyító lett belőle, de ezt Rowling nem erősítette meg. az biztos hogy családi háttere miatt nem sokat kellett dolgoznia, viszont nagyon érdekelte az alkímia,és a bölcsek köve, habár elkészítését sosem próbálta ki.

5.a kvibli olyan embör,akinek szülei (vagy csak az apja, anyja) varázsló, viszont ő maga varázsképtelen. Felmenői viszont lehetnek ugyanúgy varázslók, illetve muglik.

6.A varázslók/boszorkányok átlagosan 137 és háromnegyed évig élnek ^^

7.Bármilyen féle fajta állat, mindenkinek a személyiségétől függ.

8.Ollivanderről az utolsó amit megtudunk,hogy Harryék megmentik őt a Malfoy kúriából,és biztonságba helyezik a rend ideiglenes főhadiszállásán.(szerintem ezek után nem nyitja meg újra a boltot de erről nem találtam régebben sem semmit)

9.Ez olyan mint egy itteni háború,a családtagok elviszik rokonaikat, és akinek nincsen hozzátartozója, vagy nem tudják azonosítani,azokat gondolom elhamvasztják, vagy tömegsírba helyezik őket.

10.Griffendél klubhelyiség:a hetedik emeleten van,a kövér dáma őrzi,egy kerek helység,vörös kárpitok a falon ,fotelek, kandalló,festmények.... a szokásos erről sok kép van.

Hollóhát klubhelyiség:egy magas toronyban,egy sas fej őrzi, aminek egy nehéz kérdést kell feltenned hogy bejuss. tágas, boltívekkel, selyemkárpitokkal,a plafonra ha jól emlékszem,csillagok vannak festve.

Mardekár: pincékben van,kőfal védi, láncok,zöld lámpák.

Hugrabug:A könyvben és a filmben sem szerepel hogy milyen a hugrabug klubbhelysége.


Remélem tudtam segíteni, ha bármi más kérdésed lenne írj nyugodtan!

2015. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pottermore-on minden rajta van, persze angolul, de pl.: hogy milyenek a klubhelyiségek, hog lehet bejutni, McGalagony előélete (gyerekkor iskolai évek), vagy mi az a hatstal, hogyan jött a Teszlek Süveg ilyenek, érdemes regisztrálnirá, én imádom ^^
2015. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pottermore! Ott mindent megtalálsz:D amugy mihez kellenek a kérdések?
2015. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy történet, avagy a történet folytatása. Még nem biztos hogy megírom, most az adatgyűjtés van. Meg a könyvek elolvasása.

A pottermore-ra regisztráltam, de nem tudtam eligazodni rajta így töröltem a fiókom. Majd megpróbálom megint.


Köszönöm a segítséget!

2015. máj. 14. 18:35
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja igen:

Ha egy mugli betéved Hogsmade-be (nem tudom hirtelen magyarul) mit lát? Olvastam egy olyat hogy a Roxfortot egy romos háznak látják a muglik. A falu mi lenne? Illetve ilyenkor a varázslók látják a muglit? És a mugli őket?


Dumbledore halála után az igazgató szobájában elméletileg kirakták a portréját. Az a festmény is tud beszélni?


A titkok kamrájával mi történt?

2015. máj. 14. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, Dumbledore portréja is tud beszélni.

A Titkok Kamrája ugyanúgy van hagyva, ahogy Harryék hagyták. A 7. részben még szerepel is és teljesen érintetlen.

Ha történetet akarsz írni szerintem elengedhetetlen, hogy legalább 2x elolvasd a sorozatot, mivel csak így lehet mindent megérteni.

2015. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!