Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírással kapcsolatban...

Könyvírással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni írni egy könyvet E/3-ban, de borzalmasan megy a megnevezés rész. Nem akarok szóismétlést használni, de nem szeretnék bohókás hatást kiváltani, és gyakori lenne benne a szereplőváltás, tehát nem tudom, hogyan kéne.

Pl: "Péter elvette az újságot, de Anna kivette a kezéből. Péter visszavette, de Anna megint megragadta."

Na most szerintem ez hülyén néz ki, de a "fiú" "lány" megnevezéseken kívül nem tudok mást odatenni.


2015. máj. 11. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerkeszd át a mondatot, vagy használj névmásokat. Esetleg a kiemelt két mondat helyett elég annyi, hogy "Péter és Anna az újságon marakodtak."
2015. máj. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

"Péter elvette az újságot, de Anna kivette a kezéből. Péter visszavette, de Anna megint megragadta."


helyett


"A fiú elvette az újságot, de a másik csak nem tágított: kikapta a kezéből. Péter (ismét) kirántotta a lány karmai közül, de az visszaszerezte."

2015. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nézegettem a kedvenc íróm könyveit, és ő gyakorlatilag úgy írja le, mint ahogy a kérdésbe írtam példaként, mégis jól jön ki... nem lenne semmi baj ha nem lennék kezdő, ezért nem akarnék minél jobban teljesíteni. Köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még tippje, szívesen várom.
2015. máj. 12. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, bizonyos szövegkörnyezetekben máshogy nézhet ki, és akár kevésbé lehet zavaró, de tényleg kerülendő.
2015. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a probléma nálam is gyakran előfordult kezdőként, azóta inkább csak E/1-ben írok,mert egyszerűbb.


Nekem az segített, hogy próbáltam egyszerre egy személyre koncentrálni és akkor csak a másikat kell megnevezni többször.

PL: Petihez írnál sok olyat hogy: aki,neki,az ő kezéből

Annához meg: a másik,a lány

Remélem ez valamennyire érthető.

2015. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos, itt az eredmény [link] :)
2015. máj. 24. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Oh, szóval veled találkoztam annál a kis szövegrészletnél ebből :D Ahogy oda is írtam, a LoL tulajdonképpen MOBA.
2015. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én voltam, bár hogy őszinte legyek nem tudom, hogy jön ide, hogy a LoL moba.......... :D
2015. máj. 30. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!