Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tapasztalatok a könyvírásról?

Tapasztalatok a könyvírásról?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalati érdekelnének, akik írtak/írnak könyveket, regényeket elsõsorban vagy akár novellát.

Hogyan kezdetek neki? Novella írással próbálkoztatok elõbb vagy egybõl regénnyel?

Kinek írtátok, feltöltöttétek valahova vagy mi a célotok vele?

Honnan merítettetek ötletet, mennyi idõt szántatok a megírására? Az elsõ novellátok/regényetek befejeztével mi a véleményetek róla, hogy sikerült?


Mindenféle tapasztalatot szívesen fogadok, köszönöm. : )



2015. máj. 16. 04:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az édesanyám regénysorozatot ír. Arról írhatok esetleg.

Ő évekig gondolkodott rajta, mire megért benne, aztán rohamosan haladt. Már az ötödik részt írja, pedig egy éve sincs, hogy elkezdte.

Fantasy, és ha elkészül, ki lesz adatva.

Azt mondja, a főszereplő olyan, mint én, de én nem így látom.

Igen, üzenete is van. Annyi időt szán rá, amennyi csak kell. Ha nincs ihlet, abbahagyja. Amíg újra úgy nem érzi.

Utólag javítja, ha hibát talál.

Ha van kérdésed, írj privátot.

2015. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezdtem neki, hogy magamban összeraktam az egészet, azután elkezdtem írni. Az elsővel gyorsan haladtam, talán két hónap alatt írtam meg. Egyelőre magamnak írok, nem töltöm fel sehova.

Visszatekintve az első regényem gyenge, de még a második és a harmadik is, pedig akkor nagyon jónak tartottam. Nagyjából az ötödikre tudom először azt mondani, hogy rendben van.

2015. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan kezdetek neki?"

Passz, az egyik barátnőm szólt, hogy van valami novellás portál, ő írt, én meg regisztráltam, és megtetszett.

"Novella írással próbálkoztatok elõbb vagy egybõl regénnyel?"

Eposszal. Viccen kívül, Humorodüsszea, eposzparódia. Aztán persze "történelmi nagyregény enyhe humorral", aminek körülbelül annyi köze volt a történelemhez, hogy II. András tényleg magyar uralkodó volt. Utána rájöttem, hogy a novellákkal lehet érdemben is fejlődni, mert véges időn belül be tudom fejezni.

"Kinek írtátok, feltöltöttétek valahova vagy mi a célotok vele?"

Igen, a többségét feltöltöttem. Ma már nem, inkább csak magamnak írok (ha írok). Alapvetően fogalmam sincs, mi volt a célom az írásokkal, megosztani másokkal, pár jó percet szerezni, véleményt kapni...

"Honnan merítettetek ötletet, mennyi idõt szántatok a megírására?"

Ahonnan jött. :) Az idő változó, van, amit három évig írtam, mert elfelejtettem befejezni, másokat egy délután alatt. A szerkesztés, javítás, átnézés kérdése más.

"Az elsõ novellátok/regényetek befejeztével mi a véleményetek róla, hogy sikerült?"

Fantasztikus - én ezt meg nem mutatom senkinek - talán nem lesz gond, ha feltöltöm - engem szétszednek, ez olvashatatlan - ennél jobbat most nem tudnék alkotni - ebben egy értelmes mondat sincs - na, jó lesz ez. Aztán két perc múlva könyékig túrtam a szemetesben, hogy kihalásszam a füzetet. Ma már elégetném, de tanulópénznek jó volt (meglepően jó véleményeket kapott, jobbakat, mint amilyenre én taksáltam volna).

2015. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Hosszú időn keresztül csak érleltem magamban a gondolatokat,terveket,történetszálakat,karaktereket,és egy idő után tollat ragadtam, leültem, és elkezdtem írni ami csak eszembe jutott.Rövid jelenetekkel kezdtem,majd hosszabbakkal, aztán dialógusokat hánytam a sarkokra,vagy középre,vagy átlósan keresztbe minden felé,telebombáztam a füzetet költői képekkel,jegyzetekkel,zenecímekkel amik bizonyos karakterekre emlékeztettek,pálcikaemberek és nyilak segítségével oldalakon keresztül magyaráztam magamnak a történet struktúráját,kórlapokat írtam,jellemrajzokat,az internet lett a legjobb barátom,mindenfélét megkerestem rajta,jegyzeteltem ami szükséges volt,ami nem,és azt is amiről sohasem akartam tudni.

De ez csupán az előkészületek voltak,a fun rész,az a rész mikor még van kedved élni.

Minden megváltozott,mikor elkezdtem a valódi írást....

Aztán írtam,írtam,írtam,sírtam,hajtéptem,hánytam,újraírtam,újraírtam,újraír,újraír,ordít,sír,újraír,valaki öljön meg,újraír,sír,újraír,basszameg és így tovább az idők végezetéig.


"Az írás egyszerű és jó móka!" mondta az,ki életében lószart se írt.

2015. máj. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden választ nagyon köszönök!
2015. máj. 18. 03:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban sokat álmodoztam, hogy beleképzeltem magam különböző filmekbe, könyvekbe. Addig csavargattam egy szálat, míg az már egy külön sztori lett. Elkezdetm írni.

Egyre több ötletem lett. Szóval írtam, ahogy jólesett.

Tedd te is ezt!

Én igazából spontán belekezdek egy sztoriba. Igazából egyből a regényre mentem rá.

Írtam blogot is sablon sztorikkal, ez volt a vázlatom.

Később már csak 1-2 embernek muattam meg a történeteket.

Alapjában véve elég sokat dolgozok, egyet már féléve írok. Még nem fejeztem be semmit, de azt hiszem akkor nagyon büszke leszek magamra.

2015. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én először csk egy alkalmazás segítségével Dollyfi ha valakit érdekel kis karaktereket készítettem, miközben kitaláltam egy kis történetet róluk. Ezt a mesét addig bonyolítottam, csavargattam a szálakat, míg végül már nem is emlékeztem az elejére. E miatt a kis bökkenő miatt, fogtam magam, levágódtam a gép elé. Három nap múlva keltem fel onnan, addig majdnem folyamatosan gépeltem. Ez előtt az eset előtt is próbálkoztam már az írással, de mivel a szüleim mindig rám parancsoltak, hogy pl menjek már aludni ezért nem tudtam folyamatosan munkát végezni. Az én incidensem tisztán megmutatja, hogy ezt a tevékenységet nyugiban kell elvégezni, nem lehet folyamatos megszakítással írni.
2020. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12 éves voltam, amikor nekiálltam, akkor először csak magamnak, aztán elkezdtem wattpadra fanfictionoket feltölteni. Három év telt el, azóta ismét magamnak írok, nem fanfictionoket, hanem egy disztópikus fantasy regényt, és ez az a tevékenység, ami a legtöbbet formált életem folyamán.


Igazából én nem jól álltam neki, mert egyszerűen csak leültem egy füzet elé egy ceruzával, és egy péntek délután végig írtam - ami szép és jó, csak igazából a történet és a logika végig botladozott. Három év szenvedés után azzal a regénykezdeménnyel, teljesen elölről kezdtem, most már végiggondolva a történetet, különböző alkalmazásokat használva, amikkel a karaktereket tudom rendszerezni, és az ötleteimet leírni, rengeteg tapasztalattal.


Ha esetleg kérdésed van, hogy hol kezdd el, akkor nyugodtan írj rám privátban, és talán tudok segíteni olyan kérdésekben, mint hogy miket érdemes használni, hol érdemes belevágni, hol járhatsz utána az írástechnikának.

2020. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!