Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok az Amanda Stevens:...

Tudtok az Amanda Stevens: Örök kísértés -hez hasonló könyveket mondani?

Figyelt kérdés
2015. máj. 16. 10:08
 1/3 Márciuska ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert annyira egyedi könyv. Csak olyanokat ajánlhatok, amik részben nem hasonlítanak, de azért van hasonlóság is, és hátha megtetszik valamelyik.

- Derek Meister: Gyilkos fény trilógia. Hangulatában egyezik, de nincs benne szerelem, vagy csak minimális, és tinik a szereplők, de nagyon érdemes megpróbálni. A szellemek sem kimondottan szellemek benne. Viszont sajnos a harmadik rész nem jelent meg magyarul, esetleg németül vagy angolul olvashatod el.

- Melissa Marr: Tündér trilógia (Veszélyes játék, veszélyes álmok, Törékeny örökkévalóság). Hangulatában megfelel, romantikus is, viszont nincsenek szellemek, csak tündérek. Az emberi szereplők itt is tinik. Nagyon jó sorozat. Viszont most tudtam meg, hogy van negyedik és ötödik része, szintén nem jelent meg magyarul, de nem tűnik fel a hiányuk, a három rész is simán olvasható.

- Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz. A hangulata ennek is stimmel, a szereplők felnőttek, de itt sincsenek szellemek, viszont roppant érdekes a mágia. Egyedi könyv.

- Kelly Armstrong: Sötét erő trilógia. Hangulat stimmel, rengeteg szellem van, hátborzongatóak is, és sok romantika, de tini történet. Viszont nagyon jó! Az egyik leggördülékenyebb, legfordulatosabb, amit mostanában olvastam.

- Danielle Trussoni: Angelology-trilógia. Hangulat stimmel, a szereplők felnőttek, nyomozás is van, misztikum is, kevés szerelem, de nem szellemek, hanem angyalok. Eddig két rész jelent meg.

2015. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :D Azt hittem már nem is fog válasz érkezni kérdésre
2015. szept. 11. 18:56
 3/3 Márciuska ***** válasza:

Emlékeztem rá, hogy egyszer már válaszoltam erre a kérdésedre, és eszembe jutottál, mert nemrég olvastam egy regényt, amit ajánlani tudok. :) Nem tudom, tudsz-e angolul, mert sajnos ez egyelőre nem jelent meg magyarul. A szerző Silvia Moreno-Garcia, és a könyv címe Mexican gothic. Sötét hangulatú, a kezdeti gótikus történet lassan átmegy enyhe horrorba. Szerelmi szál is van benne, és hozza a fülledt hangulatot is. Igaz, itt sem egészen szellemek vannak, bár az elején még arra is gyanakodnak, de nem lövöm le a poént. Nagyon egyedi!

Némi remény talán van, hogy magyarul is kiadják, mert most jelent meg nálunk az írónő egy másik regénye, a Jádeisten, árnyisten. Ez lassabb tempójú, nem is fülledt, szellemek helyett a halál istenei fenyegetnek, de vér és sötétség azért van benne, és ha különlegesre vágysz, megér egy próbát!

2021. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!