Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Szent...

Emóó:) kérdése:

Mi a véleményetek a Szent Johanna Gimiről?

Figyelt kérdés
Jöhet hideg-meleg,én is olvastam és vegyesek a kritikáim :)))

2015. jún. 19. 19:18
1 2
 1/15 csingilingg84 ***** válasza:
100%
Addig tetszett, míg össze nem jött Cortezzel. Utána nekem már valahogy inkább limonádé volt. Valamiért inkább a szenvedős/szomorú könyveket részesítem előnyben. :)
2015. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Reninek semmi önbecsülése sincs, annyiszor megbántják, de ő kér bocsánatot, pl. szilveszter, Vladár utolsó órán stb. Annyira kihasználható, a szülei pedig még erősítik ezt. Nagyon nem jó példakép.


A könyvön erősen érződik, hogy az író sosem olvasott vissza, ami jött, azt írta.

2015. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Maga a történet egyszerű és pont az a lényege,hogy Reni egy hétköznapi,egyszerű lány,úgyhogy bárki beleélheti magát a szerepébe.Az a baj vele,hogy semmit nem műveltet az olvasón,mivel irodalmilag olyan.mintha egy tizenéves írta volna.Arra szoktatja az embereket,hogy ne olvasson semmi komolyat,hisz itt van ez ami milyen "szuper", ráadásul könnyű megérteni.A Kalauzon meg látszik,hogy próbált csak azért csinálta,hogy jöjjön a pénz.Én nem,javaslom ezt a könyvet engem szinte butított.
2015. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Az előző vagyok,azt akartam írni,hogy próbált még egy kis pénzt kicsikarni a rajongók miatt,akik majd megőrültek ezért a,könyvért,bár nem tudom,miért.
2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Én nem is olvastam mindet, de Reni borzasztóan irritált, ahogy minden miatt hisztizett, pedig alapvetően szeretem a szomorú könyveket. Néhány mellékszereplő szimpatikus volt, de attól függetlenül az egész elég limonádé. Az mindenképpen pozitív, hogy sok ember szerette meg miatta az olvasást, mert tényleg olvastatja magát az egész. Aztán jobb esetben rájön az ember, hogy annyira nem is jó ez a sorozat.
2015. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
84%
Nekem tetszett csak Reni egy picit idegesítő. De én nagyon szeretem az szjg az egyszerűsége miatt. Jó vannak nála jobb könyvek de nekem tetszik.
2015. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Hát, egyáltalán nem tetszett. Szerintem semmilyen. Elsőnek is, mert egy átlagos történet. Meg elég valóságtalan az, hogy egy félénk, semmilyen lány összejön a suli legmenőbb fiújával. Unalmas, szinte semmi sem történik benne. Engem nem fogott meg.
2015. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok mint ti :)) amúgy miért mondjátok rá hogy limonádé? :DD
2015. jún. 23. 21:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én poén miatt kezdtem bele (1,5 könyvnél tartok,de végig olvasom majd), mert kiváncsi voltam, amikor én voltam 13 , akkor a neveletlen hercegnő futott.

Eyébként ez a könyv kisérteten hasonlít rá , még reni értékelései is hasonlítanak Mia házi feladat felírásaihoz stb. Adrian Moreben is gyanakodom hasonló van.

Mia és Reni is magán gimnáziumba jár, mindekettőnek kicsi az önbecsülése. Mia törödik a jegyeivel , de nem annyira okos (mint Reni), viszont ő is nagyszerű iró. Ő is béna, és nepszerütlen.

Bár ÍMiának a realitás ott van , hogy nem szeret bele a népszerű srácba, jó először igen, de utána ejti. Jó nem jutottam el oda, hogy Reni összejön Cortezzel, mert biztos összejön, de sokkal realisabb képet adna az egész történet, ha ha nem a legnépszerübb sráccal jönne össze.


Amúgy meg 1,5 könyv után , gimibe jártam és nem volt dupla rajzom és ha volt soha nem rajzoltunk, hanem müveszet történetet tanultunk. És szerintem nincs olyan szülő vagy gyerek, aki komolyan vegye a rajzot. Már úgy értve, ha béna akkor béna vagy. A rajzban kb. olyan béna voltam mint Reni, volt, hoy osztálytársam rajzolta meg helyettem a rajzot. Komolyan normális szülő, ha nincs gond a gyerekével,és jól tanul, akkor ezen kb. röhög. Az én szüleim is inkább röhögtek a bénaságon.

Meg az is hogy az anyja nem veszi észre, hogy 10 éven szarul fözött, ahhoz is nagyon nem törüdömnek kell lenni.


Szóval nem tudom hova fut ki ez az egész, de Mia el jutott oda, hogy elfogadta magát, és még utolsó részben is voltak kétségei, de önmagát adta. Reni meg kb mindig önmagát adja már az elejétől és kinézetén sem parázik, mint Mia. Szóval nem tudom , hol a fejlődés történet....


Ahogy mondani sokás ez a magyar nevelten:" Kicsit savanyú, kicsit sárga… de a mienk”

2015. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és cselekmény sem valami nagy durranás , hiszen 60 részen keresztül álmodozni Cortezről nem esemény, Neveltelne legalább ott volt MIa hercegnős dolgai, de itt más kreatvív ötlettel kellett volna pótolni.
2015. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!