Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ki lehetne adni a...

Szerintetek ki lehetne adni a könyvemet? 12/L

Figyelt kérdés
Igazából sokszor elkezdtem már könyvet írni. Tegnap előtt is egy kisebb regényt, és hamarosan be is fejezem. Többen mondták már, hogy ezt ki kéne adatni, de nem tudom, hogy megy ez. Legalább annyit tudnom kéne, hogy van e esély rá hogy kiadják. Ha valaki szakmabeli író, vagy könyvkiadónál dolgozó olvassa ezt, privátba neki le is írnám eddig a történetet.

2015. jún. 20. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Heló!


Lehet, hogy teljesen hüyle vagyok ehhez, de el nem tudom képzelni, hogy tud valaki pár nap alatt regényt írni...

Helyesbítek: hogy tud olyat, ami kellőképp értékelhető tartalommal bír?


Valószínűleg csak a magánkiadásra számíthatsz. Ez azt jelenti, hogy szüleid egy nagyobb összeggel kiadatják a könyved, a szükséges lépésekkel.


Másik lehetőség, ami szóba jöhet, hogy felteszed az itnernetre, teljesen ingyen. Akinek pedig tetszik, az támogathat téged, mondjuk paypal-on keresztül.


Ez tűnik a legjobb megoldásnak - és valószínleg az egyetlen lesz.


Ha csak nem egy remek regényt írtál, ami kiemelkedően jó, akkor esélytelen, hogy bármelyik kiadó kaidja - sőőőőt.

2015. jún. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem regény, bocsánat.... félreírtam. Nem is novella. Nagyjából 20-25 oldalas történet lesz. És ezt a kiadás én úgy gondolom, hogy A5 -ös nyomtatásba kb. 50-55 oldal lenne és azt. Szerintem egész jó. Természetesen nem végzek vele pár nap alatt. Utána még szépítgetem, helyesírást átnézem.
2015. jún. 20. 01:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha gondolod átküldhetem az úgymond "bevezető" fejezetét a történetnek.
2015. jún. 20. 01:49
 4/8 anonim ***** válasza:
50 oldalt nem adnak ki külön. Novelláskötetek léteznek, vagy bármilyen kisebb történeteket együtt kiadó könyvek, de egyedül ennyiért nem fognak neked "könyvet csinálni".
2015. jún. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne szórakozz már, minden második kistini "könyvet ír", az nem úgy megy, hogy te kitlaálod, hogy adják ki... Olvasd vissza inkább 3-4 év múlva és rájössz, miért kérdeztél hülyeséget. 12 évesen, 0 élettapasztalattal te egész biztos nem írsz olyat és úgy, hogy az más szemében értékelhető legyen.
2015. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Heló!


Az első hozzászóló vagyok.


A legjobb és leghasznosabb - azon tól, hogy egy esetleges sokat remélés csalódásától is megkíméled magad -, az az, hogy csinálsz egy blogot - megkéred egy hozzáértő ismerősöd, hogy készítse el, hogy szép és kellően jó legyen -, és oda töltöd fel a munkáidat.

Ez már egy remek kiindulási alap, főleg, ha már elkezdik olvasni néhány hónap után.

Ilyenkor alapvető feltétel, hogy helyesírási, stilisztikai hiba ne legyen benne. Vagyis nézd át minél többször.

Ismerősök véleménye a művedről nem mérvadó. Ha csak nem tényleg hozzáértőkről van szó, akik nem elégszenek meg egy "szerintem tök jő" szöveggel.

Ehhez leglaább több száz elolvasott mű kell, az irodalom legmeghatározóbb műveit érintve.

Ha a blogos rész megvna, keress fel olyan oldalakat, akik megjelentetik más novelláját, és küld el a tiéd.


Fontos, hogy ne remélj fizettséget, hatalmas ovlasóbázist és tömény lelkesedést, mert csalódni fogsz. Légy reális, és kitartó. Kitartó, mert ez a legfontosabb mindnenél, amit csinálsz. Ugyanis ha nem folytatod, ne mcsinálod, más nem fogja helyetted.


Sok sikert.

2015. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a kiadás szerintem sem jó ötlet - már ha a szüleid vállalják, hogy fizetnek egy nagy összeget 50 oldalért...

a blogot én is ajánlom, viszont ha oda felteszed, akkor később, ha mégis kiadatásra szánnád, akkor nem fogják kiadni, mert megtalálható, az interneten is.

viszont, ha pl. felteszed a Merengőre ( [link] szerintem jobban jársz, mert kritikát is kaphatsz tapasztaltabbakról, és a kiadás sem lesz gond utána. :)

2015. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!