Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírásnál minden megengedett?

Könyvírásnál minden megengedett?

Figyelt kérdés

Könyvet írok, abban több valós város is szerepel. Viszont vannak helyszínek a könyvemben egy adott városban, amelyek a valóságban nem léteznek az adott településen.Tehát a település maga létezik, de a helyszín, ahol játszódik a történet, az nem, vagyis a városnak nincs ilyen része/helye.

Ez probléma? Vagy ez nem számít akkor "hiteles" könyvnek?


Vagy az a lényeg, hogy izgalmas könyv legyen?:)



2015. jún. 21. 19:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Mert több ilyen valós város lenne, és több ilyen kitalált hely.
2015. jún. 21. 19:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden megengedett. Egy a lényeg: hogy jó könyv legyen!
2015. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van ilyen könyv, hogy a város vagy ország valós, de a helyszín nem létezik?
2015. jún. 21. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Harry Potter elvileg Angliában játszódik, és az első részben Londonban veszik meg a varázsló cuccokat egy olyan utcában, ami nem létezik Londonban. Az iskola sem létezik, nincs ilyen hely az UK-ban, a filmet is több várban/kastélyban forgatták.


Nekem is lenne egy kérdésem: Mi számít izgalmas meg jó könyvnek? Én is írnék csak nem tudom, hogy mik az "igények" :D

2015. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megengedett, de fel kell rá készülni, hogy nem mindenki képes felfogni, hogy ez csak fikció, és esetleg kukacoskodni kezd. Umberto Eco írta valamelyik munkájában, hogy egy városrészt számtalanszor bejárt, hogy hitelesen tudja megjeleníteni a regényében, aztán miután megjelent a könyv, egy olvasó felhívta a figyelmét arra, hogy az XY utcában épp kigyulladt egy ház akkor, mikor a főhős arra járt a műben, és hogy a főhős hogyhogy nem látta a tüzet... :)
2015. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kukacoskodjon valaki ha akar. :D Engem nem zavar.
2015. jún. 22. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!