Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Történetet szeretnék írni és...

Történetet szeretnék írni és kéne egy kis segítség. Milyen legyen a főszereplő fiú?

Figyelt kérdés
Annyi mindent elképzeltem már,de nem tudom pontosan milyet is olvasnának az emberek.Szóval ez a tipikus nagymenő vagy visszahúzódó,de azért népszerű?!

#történet #blog #fiú tulajdonsága
2015. jún. 24. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen egy rejtet pszichopata jellemzőkkel rendelkező tök átlagos fiú, aki kaméleonként alkalmazkodik a környezetéhez és semmit sem látni rajta, de a gondolatai beteg dolgok lennének, és majd karakter fejlődés.. tesz dolgokat... bla bla bla.
2015. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ez több dologtól függ. De nem említetted sem azt, hogy milyen korosztály a célközönséged, vagy hogy milyen jellegű a könyv, és ez azért sok mindent befolyásol. Mindenkinek eltér az ízlése, nem fogsz tudni megfelelni mindenki igényeinek - pláne ilyen kevés támpont alapján.


A "tipikus" tiniregények szereplői között az olyan Edward Cullen-féle misztikus bájgúnárok a nyerők, de engem például ez nem érint, mert már nem vagyok érdekelt az ilyesféle könyvekben - ezért is volna célszerű leírnod picit többet róla. Ennek ellenére, ne tartsd magad "tipikus" karaktersémákhoz, mert már rengeteg a lerágott csonk, s a valóságban nincs két teljesen egyforma ember, hozzon a tiéd valami eredetit.


Azt csak te tudhatod, hogy alapvetően milyen a karaktered természete, személyisége, hogyan képzeled el a karakterfejlődést a történet folyamán, s ennek során mit őriz meg a régi önmagából, mit nem. Már amennyiben a történet egy későbbi szakaszában akarod népszerűnek és nem a kezdetektől.


Engem személy szerint egy visszahúzódóbb, nem "beképzelt majom" karakter érdekel. De ne legyen pszichopata, szociopata, vagy túlzottan antiszociális sem (már amennyiben a történetedbe nem illik) - a visszahúzódóságának okát derítsd fel. Számomra sokkal szimpatikusabb egy olyan népszerű karakter, aki szerényebb, s a határozott világképe, saját értékrendje jelentős részét megőrzi a népszerűség ellenére.


Egyébiránt, az #1 ötlete is érdekes lehet, a célközönségedtől függően...

2015. jún. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lassan elegem van a pszichopatákból, de tényleg. Hócipőm kivan velük, ahogy a népszerű bájgúnárokból is, amit említettetek. :D Egy egyszerű, határozott értékrenddel bíró srácot akarok, aztán jó lesz az.


Én azt ajánlom, hogy keress valakit (vagy valakiket) a környezetedben, aki alapján mintázod. Ezzel mondjuk óvatosan kell bánni, nehogy probléma legyen belőle a végén, de szerintem kifejezetten sokan szokták csinálni.

2015. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*Hócipőm kivan velük, ahogy a népszerű bájgúnárokkal is [...].


(Már nem tudok magyarul, komolyan.)

2015. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a nagymenőket utálom. Attól is függ milyen lesz a történeted, miről szól, stb. Szerintem legyen visszahúzódóbb, és ne legyen az a tipikus "menő", csak.. népszerű. :) Ne legyen beképzelt, és a nagymenőkhöz hasonlóan ne legyen egy bunkó paraszt. :D Elolvastam amit a többiek is írtak, mind elég "jókat" írtak ha lehet ezt így minősíteni.

De szerintem ez magától a történettől függ. :)

2015. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy középiskolás lányról szólna aki egy kollégiumba költözik be.Szeret gitározni,tájékozott és határozott elvei vannak.

És nagyon szépen köszönöm az eddigi kommenteket.Sokat segítenek. :)

2015. jún. 25. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!