Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valakinek van ötlete? Egy...

Mr.Potter kérdése:

Valakinek van ötlete? Egy történetet ha valaki elkezd írni E/1. személyben, tehát a főszereplő egyben a mesélő is, akkor egyes részeket, hogyan lehet elmondani, anélkül, hogy a főszereplő ott lenne?

Figyelt kérdés
Az a gond,hogy nem szeretnék egy külön mesélőt a történetnek,de azoknál a részeknél,ahol a főszereplő nem lehet ott,mert nem hallhatja amit mondanak,nem tudom hogy kéne írni.Lehet csak simán folytatni? De akkor nincs meg az alap,hogy honnan tudja,ha nem volt ott.Ha valaki tudna segíteni,nagyon jó lenne. Köszönöm.
2013. márc. 19. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor legalább valami nyomból jöjjön rá, és abból következtessen dolgokra, esetleg más mondja el neki. Viszont az E/1-nek ez a ,,hátránya", a főszereplő nem tud mindent elmesélni. Okoskodd ki, oldd meg enélkül.
2013. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyik szereplő legyen barátja, vagy legalább ismerőse, aki később beszámol neki szóban vagy írásban.
2013. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van, aki váltogatja a szempontokat E/1-ben is. Meg igen, az elmesélés is egy fázis, bár akkor E/2-ben kell írni a főhősről.
2013. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint a váltogatást úgy értem, hogy az egyik fejezetet X szemszögéből írod, aki főhős, és, ha szükségesnek találod, akkor egy másik fejezetben az egyik mellékszereplő szemszögéből írod.
2013. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam már,csak nem vagyok benne biztos,hogy ezt így lehet.Most más könyvekben keresgélek,hátha ott is van valami hasonló megoldás.És köszönöm.
2013. márc. 21. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!