Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek James...

Mi a véleményetek James Dashner - Az Útvesztő trilógiáról? Valamint milyen hibákat, logikai bukfenceket találtatok benne?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok arra, hogy milyen hibák vannak benne, össze szeretném gyűjteni őket itt a kérdésben, valamint kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, tetszett/nem tetszett a könyv.

- Ha tetszett, akkor miért, ha nem akkor miért nem tetszett?

- Melyik a kedvenc részed a három könyv közül?

- Melyik a kedvenc részleted?

- Ki(k)a kedvenc szereplő(i)d, és ki(ket) nem szeretsz?


Voltaképpen bármit írhattok, ami a trilógiával kapcsolatos, milyen érzéseket váltott ki belőletek, hogy tetszett a befejezés, valamint fontos, hogy milyen HIBÁKAT, LOGIAKI BUKFENCEKET, ÉRTELMETLEN DOLGOKAT/RÉSZEKET kaptatok benne.



2015. jún. 26. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem tetszett, a második kötetet már nem is olvastam végig. Ennek egy oka van: egyre kuszáltabb lett a történet, valahogy egyre több szál került a felszínre, amit le kellett volna zárni (ebből következtettem ki, hogy a vége se lesz jobb), nehezen tudtam követni. Túl zavarodott az egész számomra. Illetve a szereplők egy részét se kedveltem túlságosan, nem fogott meg még Thomas sem. Logikai bukfencet nem találtam, azt hiszem, de már lassan fél éve olvastam, úgyhogy fogalmam sincsen.

Nem tetszett. Nem mondom, hogy rossz, meg emberiség ellen elkövetett bűn, de itt-ott feleslegesen értelmetlen és zavaros.


14/L

2015. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat első!

Érdekes, nekem éppen azért tetszett, mert ilyen zavaros az elején, és csak nagy nehezen lehet hozzájutni a kellő információkhoz. Én imádom az ilyen könyveket, ebben a könyvben pont az hajtott tovább a történet elolvasásában, ami téged leállított :) Érdekes. :)

2015. jún. 26. 14:15
 3/19 anonim ***** válasza:
Kinek mi.
2015. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

1 ha az előző válaszadó elolvasta volna a 3. rész végét, akkor nem bánta volna meg. remek könyv, és én a szereplőket is imádom.

2 hááát. az elspt nem olvastam el mert láttam filmben, de az jó lehetett. a könyv befejezése nagyon durva ett, és talán az a legjobb. nem, mégsem, inkább az első.

3 amikor megfolytja Tommy a Rat Man-t

4 thomas minho newt mint hozzám nőttek, mindegyik más és mégis összetartoznak. teresa nem jöttt be annyira, bár ha a múltukról megtudtunk volna többet, lehet, őt is megszeretem.

BAKI: newt hirtelen átváltozása, az előtt meg semmi jel. eléggé nem életszerű, hogy úgy margyarázza a dolgokat hogy: "a zsigereimben éreztem." vagy "legbelül tudtam" vagy "valami visszafogott" vagy "éreztem hogy nem hazudik " vagy" érzem hogy megbizhatok benne"........... na. most ez mi? ilyen nincs..

2015. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én eddig csak az Útvesztő olvastam most tartok a Tűzpróba közepén de megvan mind a három rész. :)

Nekem ez a kedvenc trilógiám ezt már most tudom. :D

Thomas a kedvencem de Teresat és Chuckot is szeretem/szerettem.

Az egyetlen ami... hát nem azt mondom h nem tetszett hanem azt h zavaros volt az az Útvesztő vége. Nem erre számítottam.

2015. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

utolsónak!

ne aggodj, kitisztulnak a dolgok... már amennyire :)

az első vége tényleg zavaros, de ez volt szerintem a vél :D

még jöhetnek válaszok!!

2015. júl. 9. 17:38
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első könyv volt a kedvencem, imádtam benne a sok kérdést, hogy ki, mikor, hol, miért?! stb... A második könyv is nagyon jó volt, bár többet vártam a karakterektől, nem nyűgöztek le. Sajnos a harmadik könyv nem nyűgözött le ennyire. Bővebb, logikusabb válaszokat vártam volna el az egésztől. Például ez az egész agyfeltáró dolog. Miééért? Mit kezdenek utána, ha megkaparintották Thomas agyát? Erre kaptunk egy homályos, nem túl meggyőző választ. Se Thomas, se Teresa jelleme nem nyűgözött le. Viszont Newtra semmi panaszom! Habár a végétől nem dobtam el az agyamat, mégis nagyon jó trilógiának tartom, hála az első két könyvnek. Valószínűleg az én hibám, hogy túl nagy elvárásaim voltak a válaszokkal szemben. Illetve az alapötletért oda vagyok, nagyon imádtam!
2015. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
(Hupsz, bocsánat a szóismétlésért, még dúl bennem ez a bizonyos le nem nyűgözöttség)
2015. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
75%

1-t filmben láttam annyira nem volt nagy durranás

2. könyv 6 csillag az ötből

3. könyv jó volt a lezárásig

nekem csalódás volt a befejezés el is ment a kedvem az egésztől ba$d meg dashner azt se érdemled meg hogy nagy betűvel írjam a neved.

2015. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
87%
Végül is ez is egy vélemény.
2015. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!