Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírás. Problémába ütközte...

Regényírás. Problémába ütköztem a regény cselekményének szervezése során!?

Figyelt kérdés
Elkezdett egy új regény ötlete a fejemben motoszkálni, de elakadtam. A történet meg pár szereplő már nagyjából meg van. A cselekmény időtartalma közel 50-60 évet ölelne fel és itt jön a problémám. Nem tudom, hogy mikor vegye kezdetét a történet. Gondoltam, hogy kezdődhetne napjainkban de ki tudja, hogy mi lesz 50-60 év múlva? Szóval kitaláltam, hogy mi lenne ha az 1960-as években kezdődne de azzal meg az a gond, hogy abban az időben nem tudna megvalósulni a történet amit én szeretnék. Szerintetek hogyan csináljam?

2015. jún. 27. 15:04
 1/5 anonim válasza:
100%

Ha nem tudod, mi lesz 50-60 év múlva, találd ki. Fantázia... ez a dolga egy írónak....

Sok sikert!

2015. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj meghatározni az évet?
2015. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet ezt kerülni. A múltat is meg lehet változtatni, a jövőt is. Egy könyvben bármi megtörténhet, legyen alternatív univerzum.

(Hátrafelé könnyebb lenne az a 60 év, mert a technika fejlődésében lenne támpontod, de kitudja, 2070 körül mi a fene fog történni. Ezért ajánlottam az alternatív univerzumot, és ahogy valaki itt említette már, ha nem említesz évszámot, az sem nagy gond. Csak akkor magadban követned kell, hogy kábé hány eltelt évnél tartasz, mert bele lehet elég jól kavarodni.)

2015. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kötödik technikához , akkor indulhat 60-ban is. Elég sok minden volt akkor is, elég sok mindent lehet csinálni. De ha kell személyi számitógép, akkor 80, ha net éps mobil is akkor 90 től (lásdd you've got mail film) .

ha magyarországon akarod , hogy legyen akkor 97től, és már 20 éved meg van, és következő 40 kell csak lefedned. Ami nem annyira bonyolult , mert ha nincs ötleted akkor megnézed, hogy mit mondanak a jövö kutatók, és abból kialakítasz egy neked tetsző világot.

És le is fedted a 60 évet.

2015. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld!
2015. jún. 27. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!