Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlatátok egy 14 éves...

Ajánlatátok egy 14 éves lánynak könyveket?

Figyelt kérdés
Olyasmiket mint az Iron king, Iron daughter, Iron queen(Julie Kagawa-tól), Shiver, Linger, Forever (Maggie Stiefvater-től), Legend, Prodigy (Marie Lu-tól). Szóval fantasy történetek jöhetnek, olyan amiben nem csak karcolások vannak, hanem rendesen vér, és akár halál, esetleg Stephen King-től is ajánlhattok, szeretem a könyveit. Lehet benne romantika, barátság lehetőleg tanulság is, de azért ne csaktanító jellegő/csöpögős legyen... a válaszokat előre is köszönöm :) (ha olvastad a fent felsoroltak közül bármelyiket is vagy csak tetszett a történetük ha hallottatok róla, bármilyen könyvet írhattok ajánlásra :) )

2015. jún. 28. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
éhezők viadala
2015. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ, az 1.-t olvastam is a többi már nem volt olyan jó viszont az 1.-t imádtam, le se tettem :)
2015. jún. 28. 20:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Hatalom trilógia (a romantika olyan minimális, hogy szinte nincs, de tényleg nagyon jó, főleg a második része)

Pokoli szerkezetek - ez csak szimplán rohadt jó:D

Hex Hall trilógia - nagyon vicces, nagyon jó és nekem annyira tetszett, hogy nem bírtam kivárni magyarul a harmadik részét, inkább elolvastam angolul

Vaspróba - ez ilyen izgalmas, kalandos, fordulatos jellegű

Percy Jackson és az olimposziak sorozat - ez az előbbihez kicsit hasonló, de ezen kívül lehet tanulni belőle egy csomót is, mert tele van görög istenekkel, amiket majd (már) tanulnotok kell(et)

Tigris sorozat - ez egy olyan könyv, aminek a fele olyan csöpögős, hogy megfulladsz benne, a másik pedig olyan pörgős/izgalmas/kalandos/akciódús, hogy le se tudod tenni

Üvegtrón (azt hiszem sorozat, de lehet, hogy trilógia) - *képzeld ide a jelzőket, amiket a többi ajánlásnál felsoroltam*

Útvesztő sorozat - erről meg biztos hallottál már

14/L

2015. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 amynopirimidin válasza:
Darren Shan könyvek? Én azokat olvastam 14 évesen
2015. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Melissa Marr-Tündérvilág-ez hasonló a Vastündérhez

Cassandra Clare-A végzet erekjéi

Christopher Paolini-Eragon

Az arany iránytű könyvek

Brandon Mull-Titokfölde(még nem olvastam,de jónak tűnik)

E.J.Allibis-Az élet lángja

Daughtery-A Cimmeria titka

Tolkien könyvek

Veronica Roth-Beavatott

2015. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Trónok Harca? :)
2015. jún. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os az erőszakos neki.
2015. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, a legtobbrol hallottam mar, es dicsertek oket, Tronik Harcaval nincs bajom annyira bar a sorozatbol lattam reszeket, jo meg minden de nem igazan kot le. De ilyeneknel a kony altalaban jobb, ugyhogy majd elkezdem :)

latom lesz mit olvasnom :P megegyszer koszi a valaszokat :)

2015. jún. 29. 09:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Harry Pottert mindenképp olvasd el, ha szereted a fantasyt! Ezen kívül:

Cassandra Clare: Végzet Ereklyéi sorozat

Richelle Mead: Vámpírakadémia

James Dashner: Útvesztő trilógia

J. L. Armentrout: Luxen sorozat

Mats Strandberg, Sara B. Elfgren: Engelsfors trilógia

Jus Accardo: Touch

Kresley Cole: Poison Princess

Kerstin Gier: Runbinvörös

Philip Pullman: Északi fény

Stephen King: Állattemető

2015. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Rachel Vincent: Vérmacskák
2015. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!