Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A mai népszerű könyvek női...

A mai népszerű könyvek női főszereplői miért ilyen primitívek?

Figyelt kérdés

Most nem szépirodalomra gondolok, ahol van még minőség, hanem azokra a könyvekre, amelyekről a tömeg beszél az utóbbi években, pl. Twilight, Szürke 50 árnyalata, Crossfire, most ez a magyar írónő a Maffia ágyában könyveivel...


Ezek a nők akartgyenge, pénzéhes, buta teremtések és mégis ezek az alacsony színvonalú könyvek hatalmas mennyiségben fogynak. Miért? A tömegnek ennyire nincs igénye színvonalra?


2015. júl. 1. 15:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
Azért nincs, mert nincsen igény rá. Pedig én (amennyiben női főszereplőt alkottam) mindig törekedtem rá, hogy önálló, határozott nő legyen. Kicsit mint én. :D
2015. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Azért remélem az a világ nem jön el, ahol egy Szürke 50 árnyalata vagy Twilight egyenértékű lesz egy Anna Kareninával. Aki meg ki akar szakadni egy rossz kapcsolatból az szakítson, és ne pocsékolja az időt arra, hogy több ezer forintot kiad egy olyan könyvsorozatra, ahol nőket aláznak meg. Már csak azzal, amilyen embernek leírják őket, amiket meg tesznek velük, pláne szánalmas.


Az is ironikus, ahogy ezek mellett a könyvek mellett büszkén feszítenek az íróik, és dedikálják. Leégne a képemről a bőr, ha a profitért ilyen történeteket firkálnék, és nem érdekelne, milyen nyomot hagyok a világban. Egy írónak mondanivalója legyen, ne kapzsisága. Nem csak a könyvek, de az írók motivációja is megváltozott.

2015. júl. 1. 19:43
 13/20 anonim ***** válasza:
37%

Hm... nem gondoltam volna, hogy leragadunk egy példánál. Főleg nem ilyen sekélyesen, de rendben. Én pl. utálom az Anna Kareninát és nem tartom egy követendő, erős karakternek. Minden relatív és szubjektív, hogy ki, mit olvas. Senkinek sincs joga becsmérelni a másik kedvencét. Ez ugyanolyan, mint a zene. Ha te mondjuk a popzenét szeretnéd, akkor nem lenne jogom azt mondani, hogy az mennyire szar, mert nem is igazi zene, meg milyen igénytelen, hogy nem hangszerekkel alkotnak zenét.

Amúgy azok közül, akik itt szídják ezeket a műveket, hányan írnak könyveket? Úgy, hogy kiadja, promózza stb. Ismét itt lép a képbe, hogy szerintem senkinek sincs joga elítélni, leszólni másnak a munkáját, amíg bort iszik és vizet prédikál.

2015. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mit gondolsz, a kiadáshoz mi kell? Mert hogy nem csak tehetség, az nyilvánvalóan látszik a felhozatalból. Leginkább pénz, és olyan téma, ami nagy tömegeknek eladható. Manapság ez sekélyes és szókincsszegény könyvet jelent, ahogy más is írta, hogy a hülyék is megértsék.

Ahhoz pedig nem kell írónak lenni, elég olvasónak, hogy az ember véleményt alkothasson. Hisz nekünk írnak.


Minden zenei műfajban vannak tehetséges zenészek, ez tény. De ettől még nem lesz mindenki az, aki abban a műfajban játszik.

2015. júl. 1. 20:50
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
Ahogy sok olyan buta paraszt is vna a köynvekbne, mint te. Akik feltesznek kérdéseket, álíltólagosan más véeményére kíváncsian, aztán leszarják. Francnak kérdezle ,ha leszarod azt, amit a mási kír, és cska leszavazod. Buta f@ sz.
2015. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

Kezdem belátni, hogy ez egy meddő vita lesz, de fussunk neki mégegyszer és remélem, értékeled, hogy nem úgy fogalmazom meg a véleményemet, mint a 15. válaszoló.

A kiadáshoz (szerinted) nem kell tehetség. Rendben. Hány könyvet adattál ki? Az aki ilyet mond, az valószínűleg egy megkeseredett ember, aki nem tud semmit arról, hogy milyen nehéz bármit is alkotni. És ismétlem: senkinek sincs joga leszólni azt, amit más alkot. Fordítsd el a fejed, ha egy ilyen könyvet látsz. Senki sem tart fegyvert a fejedhet, hogy márpedig te elfogod olvasni az egész Twilight-sorozatot. Ez csak a te véleményed. A vélemény meg "olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de ritkán vagyunk kíváncsiak a másikéra".

Visszatérve arra, hogy szerinted romlik a nyelvhasználat, a kifejezőkészség meg a szókincs. Ez nem igaz. Hiszen csak változik. Ezek a momentumok éppen azok egy nyelvben, amik a leggyorsabban változik. Minden generációval gyakorlatilag. Ez a nyelvművelési vita egyik fő kérdése.

Viszont azért elgondolkoztató, hogy egyszer minden jelentős mű megbotránkoztató volt :)

2015. júl. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Pont az a lényeg az ilyen kérdésekben,hogy vitázzunk rajta,mert így látjuk a másik érveit és nem hiszem,hogy szükséges ilyen trágár módon írni.

Az új könyvek tükrözik az új világot.Minden lebutított,a lehető legegyszerűbb.Nem ölök meg senkit amiért ilyen marhaságot olvas,de elmondom,hogy jó bolond,mivel ahelyett,hogy igényes könyvet olvasna,fejlődne inkább tajol azzal,hogy elolvasott egy csomó könyvet.Igen ám,de mind ilyen pocsék semmire nem jó hülyeség.Ha egyszer író leszek akkor sem fogok ilyet írni,még akkor sem ha ezért fizetnek.

2015. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
nem tajolt,hanem rajolt akartam írni.előző vagyok
2015. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Én éppen arra szerettem volna rávilágítani, hogy szubjektív az, hogy kinek mi az igényes, a jó, vagy éppen a hülyeség. Szerencsére nem vagyunk egyformák és nem szeretjük ugyanazokat.

Az a világ, ami jön pedig nem igénytelen, vagy buta, hanem csak más.

2015. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
7%

Szeirnted akérdezőt érdekl ai véleményed? Le se szarja, hogy "esetleg" ökröség, amiekt állít, ha vlaaki nem nyalja aseggét, az mehet a levesbe.


Csak az általa "tömegnek" említett massza tagja.

2015. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!