Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki/mi ennek a sci-fi novellána...

Ki/mi ennek a sci-fi novellának az írója és címe?

Figyelt kérdés
A 21. században elindított űrhajó a 25 fényévnyi távolságban található naprendszer felé tart. 20 éve utaznak (a Földön közben eltelt 1000 év), amikor találkoznak egy másik űrhajóval és legénységével akikről kiderül, hogy ezt a hajót 50 évvel az ő indulásuk után indították ugyanazzal az céllal. Csakhogy az a hajó már odaért abba a csillagrendszerbe és már visszafelé tart . Se írót, se címet nem tudok.

2015. júl. 2. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Joe Haldeman Örök háború c. regényének egyik részére emlékeztet (abban egy hadihajót küldenek az ellenség elé, viszont a később indított, fejlettebb hajók hatékonyabban és gyorsabban elintézik a feladatot), de valószínűleg mások is írtak ilyesmit.
2015. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már keresték azt a könyvet, ott mintha Arthur C. Clarke-ot emlegettek volna.
2015. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ismerős a kérdés, és egyszer tudom, hogy komolyabban utánanéztem a témának. (Talán pont én emlegettem Clarke-ot?) Asimov ugrott még be, végigböngésztem az elérhető leírásokat, de nála egyelőre nem találtam.
2015. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!