Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a könyvrészletről? Negatív - pozitív kritikát szintén elfogadok! Bocsi a kötőjelhibákért, Wordből másoltam.

Figyelt kérdés

Amint a pályaudvarra ért, Luca integető karja volt az első, amit meglátott. A két lány mosolyogva üdvözölte egymást.

- Annyira várom ezt az egészet – mondta Luca vidáman – még sose voltam a Velen-cei-tónál. Ráadásul az idő is tök jó lesz, simán lehet majd fürdeni. Csak Kelénék el ne rontsák az egészet valami hülye tréfával… - suttogta, majd lopva az említett szemé-lyek felé fordult.

Gina szintén hátranézett a többiek irányába. A szőke hajú, kék szemű fiú a haverjai körében állt, és éppen hangosan nevetett valamin. Tipikus „osztály menője”, de en-nek ellenére viszonylag jól tanult és mindenkivel normálisan viselkedett. Gina szíve enyhén megdobbant, de aztán kényszerítette magát és visszanézett barátnőjére.

Luca nem volt különösen szép lány. Inkább sovány volt, mint vékony, és ezt magas-sága még jobban kiemelte. Mogyoróbarna szeme okosan csillogott, de smink hiányá-ban ezt csak kevesen vették észre. Amit viszont mindenki megbámult, aki elment mellette, a haja volt. Szőke, egyenes fürtjei a combjáig értek, amiket - habár már vagy ezer féle frizurát kipróbált – legszívesebben kiengedve hordott.

- Ugyan már! Lehet, hogy Kelén néha szokott egy kicsit viccelődni, de senkit se hoz-na kínos helyzetbe mások előtt – vette védelmébe egy szempillantás alatt.

- Aha, persze… Egyébként nem kellene elfogultnak lenned vele csak azért, mert sze-relmes vagy belé… - mondta Luca egy sunyi mosoly közepette.

Gina egy megrovó pillantással illette barátnőjét. Már százszor megbánta a percet, amikor elmondta neki, hogy nem közömbös a fiú iránt. Azóta folyamatosan efféle megjegyzésekkel traktálta, ráadásul mindig ott ült a szája sarkában ez a titokzatos vigyor, ha szóba került a téma.

- Jeges Luca, hányszor magyarázzam még el, hogy a „Szerelmesnek lenni valakibe” és a „Tetszik valaki” között igenis van különbség, mégha te csak az előbbi érzést is-mered is.

Luca egy halvány mosollyal jelezte, hogy nem ért egyet Ginával – főleg miután észrevette, hogy osztálytársa enyhén hátrafordult és a fiúra nézett.



2015. júl. 8. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén? Teljesen érdektelen. Semmi értelmét ne látom egy könyvnek, ami arról szól, hogy teljesen átlagos kamaszláyok csinálják a teljesen átlagos, unamas dolgaikat. Miért olvasnék valami olyanról, ami ennyire átlagos és gyakorlatilag mindenkivel megtörténik ugyan ilyen unalmasan?
2015. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na és ha nem csak erről szólna? ;)
2015. júl. 8. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem értek egyet az első válaszolóval, ebből még sok mindent ki lehet hozni, szinte minden könyvben vannak "teljesen átlagos" jelenetek, ez nem azt jelenti hogy az egész ilyen. És ha igen akkor meg mi a baj vele? Sokszor az átlagos dolgokon lehet a legjobbakat nevetni. Nekem tetszik, a megfogalmazása is egész jó. Nem tudom mennyi idősnek képzelted a szereplőket, így most a megszólalásaik alapján én olyan max 12-nek gondolnám őket. Persze van még mit javítani rajta, de kezdetnek nem rossz! Sok sikert a folytatáshoz! (:
2015. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hanem miről még?
2015. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lesz benne egy kis fantasy meg gyilkosság is, szóval nem egy atlagos tiniregeny...

Koszi a velemenyt 2.! En egy kicsit idosebbnek gondoltam a szereploket, de igazad van, hogy eleg fyermekien hagzik a beszedjuk, szerintem egy kicsit atirom ;)

2015. júl. 8. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:

A fogalmazás jó, a helyesírás jó. :)


A történet nem ragadodd magával, olyan tucat-lányregény, de nyilván sokan vannak, akinek ez tetszik.


Nekem is az volt az érzésem, hogy olyan 12-13 évesek. Meg hogy valamikor az 1800-as évek végén játszódik...

2015. júl. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De a stílusa tetszik? Mert a történetet már előre kitaláltam, tényleg rossz részletet választottam, de ígérem, lesz benne izgalom, nem egy átlagos regény lesz ;)
2015. júl. 9. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a stílus és a helyesírás is nagyon jó, csak így tovább. Szépen fogalmazol, bár a szereplők tényleg kicsit fiatalabbnak tűnnek a koruknál.
2015. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ;)
2015. júl. 9. 11:00
 10/10 Gyémántlány ***** válasza:

A megfogalmazással semmi probléma, a helyesírás is rendben van, a részlet maga viszont egyáltalán nem kelti fel az érdeklődést. Két kamaszlány átlagos beszélgetése.

Ha feltennél valami mozgalmas, vagy esetleg szépen megfogalmazott, leíró jelenetet, talán meg tudnám mondani, tetszik-e az írásod tulajdonképpen, így viszont eléggé közömbös vagyok iránta.

2015. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!