Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezt a részletet véleményeznétek?

Ezt a részletet véleményeznétek?

Figyelt kérdés

A tényleges háttértörténetet úgysem lehet kihámozni ebből a részletből, (bár tippelhettek, hogy a főhősöm, miért kapta a becenevét :-) ez amúgy egy másik világban játszódó, de ettől függetlenül nem fantasy történet.


Íme:


A delelő nap sugarai még az elhúzott függönyön át is szinte elviselhetetlenül meleggé tették a fülkét, amiben ültünk. Az első osztályú kupéban csak négyen voltunk, ez nem volt meglepő, kevesen engedhették meg maguknak ezt a luxust, akinek utaznia kellett, az örült, ha egyáltalán talált olyan vonatot vagy buszt, ami elvitte az úti céljához. A rendes expresszvonati közlekedés alig néhány vonalon állt mindössze helyre, a Nazatába, a nagy északi kikötővárosba tartó szerencsére ilyen volt.

Néha fel-fel néztem a könyvből, amit olvasgattam, rajtam és Lunán kívül még egy jól öltözött középkorú úriember és egy idős karmazsinvörös kalapot viselő hölgy volt velünk. Régebben ha másokkal utaztam együtt gyakran eljátszottam a gondolattal, hogy vajon ők miért mennek pont akkor és azzal a vonattal, amivel én, de most valahogy ezzel a játék próbálkozni is gyerekes ostobaságnak tűnt, ahogy az is, hogy görcsösen a mellkasomhoz szorítva egy könyvet, olvasást színlelek, miközben a gondolataim egész máshol járnak. Ha Luna megkérdezte volna, hogy épp mi történt az előző tíz oldalon, valószínűleg nem tudtam volna válaszolni neki.

Mégis, hogy lehettem ekkora idióta? - tettem fel magamnak sokadjára is a kérdést. Alapból zárkózott voltam ilyen helyzetekben, de most valahogy teljesen leblokkoltam. Mégis, hogy képzeltem én ezt, találkozás egy vadidegen férfival? Csak úgy. Mintha bármi közös lett volna bennünk, hiába leveleztünk lassan fél éve, és hiába küldött magáról és a családjáról fényképeket, igazából egy teljesen idegen ember volt a számomra. Mi lesz, ha nem olyan, amilyennek a levelei alapján tűnt, mi lesz ha én nem vagyok olyan, amilyennek gondol, mi lesz ha egyszerűen zavaromban nem jut majd eszembe semmi! Csupa ilyen dolog járt a fejemben, a gyomrom a hosszú vonatozástól és az idegességtől kavargott, a lesötétített fülke fülledt, párás meleg volt –a karmazsin kalapos hölgy folyamatosan legyezgette is magát egy újsággal-, úgy éreztem magam, közel vagyok hozzá, hogy elájuljak.

- Te Ril! –ragadta meg a karomat Luna, mire én összerándultam és ijedtemben kiejtettem a könyvet a kezemből. – Te jó ég, ne mond már, hogy ennyire ideges vagy? –förmedt rám rosszallóan, miközben én az ülésünk alá beesett regényt halásztam elő.

- De az vagyok, és kérlek ne hozd rám a frászt még egyszer! -morogtam neki.

- Épp, hogy hozzád értem! Ez a fickó nem egy idegronccsal akar találkozni, hanem azzal a nővel, akivel levelezett, szóval szedd össze magad! –förmedt rám szinte már szülői rosszallással.

- Nem tehetek róla, ha egyszer ideges vagyok. Mégis egy vadidegen, mi lesz, ha nem talál majd szimpatikusnak? – fordultam oda Lunához, aki most is a mindenkit lefegyverző kedves mosolyával és hatalmas gesztenyebarna szemeivel nézett vissza rám.

- Úgy viselkedsz mint azok a lányok, akiket tanítasz és épp az első randevújuk előtt vannak! Nem vagy már iskolás! Különben is, azok után, amit tettél érte ez a Charles biztosan szimpatikusnak tart majd, bárhogyan is viselkedsz. –mondta némi szarkazmussal a hangjában- nem egy félénk kislányt vár, hanem a híres "Vámpír Ann-t"! Az pedig még mindig te vagy, szóval viselkedj is úgy! –szorította meg újból a kezemet Luna.

Vámpír Ann, nagyon nem szerettem ezt a becenevet, örültem, hogy egyre kevesebben hivatkoztak így rám az elmúlt években.

- Mi van, ha már nem én vagyok Vámpír Ann? Azóta rengeteg idő telt el, huszonegy éves voltam, mikor utoljára –de nem tudtam befejezni, mert Luna félbeszakított.

- De te vagy, mit gondolsz miért féltek tőled annyira, hogy ezt a gúnynevet kaptad, én nem voltam ott azokon az éjszakákon veletek, de azok alapján, amit meséltek, rászolgáltál.

Meg a teljesítményed is egyedülálló Ril, szinte senki nem ért el rajtad kívül ilyen sikereket.


Sikereket? Valóban sikerek lennének azok? Csak azt tettem, ami a feladatom volt, ahogy a többi hozzám hasonló lány is, de ettől még nem változtatott azon, hogy gyakrabban éreztem magam egy egyszerű gyilkosnak, mint annak a kiemelkedő képességű, sokak szemében valóságos hősnek, akinek tartottak. Nehéz terhet cipeltem, szinte ólomsúly volt ez, amit nem tudtam magamról ledobni az elmúlt években. Úgy csináltam, mint aki normális életet él, befejeztem a tanárképzőt, elkezdtem dolgozni, de majdnem minden éjszaka órákat forgolódtam az ágyamban, vagy riadtam föl arra, hogy még mindig ott vagyok, ahol négy éve, és újra én vagyok Vámpír Ann, aki újhold sötétjében idején les „prédára”.


2015. júl. 15. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Neem! Nem! Nem!
2015. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A leírás jó, a második bekezdésig tetszett. Amint jött a "Hogy lehettem ekkora idióta", kizökkentem. Túl éles váltás volt, és csak nekem tűnik ez a mondat nagyon klisésnek?


Sok vessző hiányzik, és néhol én nem olyan mondatvégi írásjelet tettem volna, mint te - ebből azt tudom leszűrni, hogy valószínűleg tapasztalatlan vagy.


"Mi lesz, ha nem olyan, amilyennek a levelei alapján tűnt, mi lesz ha én nem vagyok olyan, amilyennek gondol, mi lesz ha egyszerűen zavaromban nem jut majd eszembe semmi!"

Ide kérdőjel kellene. Így: "Mi lesz, ha...?"


*Mondd. Felszólító mód. Bocsánat, csak irritáló.


A párbeszédeid nekem túlságosan szájbarágósak, nem életszerűek. A barátnőről lesüt, hogy az élő, lélegző lelkiismeret szerepét szánod neki. És bocsánat megint, de ez a kis "szerény, önbizalomhiányos főhős(nő)" tucat. Mindenki ilyet ír. Legyen már egy olyan jellemvonása, ami végre egyedi!



Összességében nem életszerű. Látszik, hogy nem vagy egykorú a főhősnővel, mert nem érted a korosztály gondolkodását. Így egy tinédzser gondolkodik, egy huszonéves legyen érettebb. Gondolom, a nő vámpír vagy bérgyilkos - egyik sem viselkedne így. Gyilkolás után az ember személyisége (hiába hidegvérű bérgyilkos, meg nem érdekli az egész) észrevehetően megváltozik. Azért ez egy gyilkosság, nem pedig csak egy rossz jegy a suliban, ami miatt "lapítania kéne". Logikátlan, nincsen jól felépítve.

2015. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mármint a viselkedésük és a jellemük logikátlan, arra értettem. Alaposabban ki kell dolgozni őket.
2015. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2-es hozzászólásához még annyit fűznék hozzá, hogy a leírásokban (is) sok a sallang, egyes helyeken nagyon szájbarágós. Az első bekezdés például így gördülékenyebb lenne:


"A delelő nap sugarai még az elhúzott függönyön át is szinte elviselhetetlenül meleggé tették a fülkét. Csak négyen voltunk az első osztályú kupéban; manapság nem sok ember engedhette meg magának a vonatozás luxusát. Nazata volt azon kevés helyek egyike, amely felé helyreállt a közlekedés."


Van pár zavaró ismétlés, pl. förmedt - förmedt.


A fogalmazás, helyesírás egyébként jó. Sok sikert! :)

2015. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a leírás nem volt szájbarágós, annyira lerövidíteni sem kell. Meg nem is arról volt szó, hogy magát a vonatozást nem engedhetik meg maguknak az emberek, hanem az elsõ osztályt.


A karaktereket viszont tényleg sokkal jobban ki kell dolgozni, ne hagyd hogy kliséssé váljanak.

A félénk, zavarodott tinilány a mindent tudó, megértõ barátnõvel már elcsépeltek, legyenek kicsit egyedibbek.

2015. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket! A helyesírással kapcsolatos hibákért illetve szóismétlésekért elnézést kérek, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy feltöltés előtt csak egyszer néztem át.

Ril és Luna karaktere szándékosan lett ilyen, ők részben épp azért közeli barátnők mert éretlenebbek a kortársaiknál.

2015. júl. 16. 21:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt észrevettem, hogy éretlenebbek, köszönöm :D

Pont ezért gondolom, hogy életszerűtlen.

2015. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!