Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Házi könyvtárat szeretnék,...

Házi könyvtárat szeretnék, mik az alapvető könyvek amit be kéne szereznem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a nulláról kell egy családi könyvtárat felszerelni. Ti milyen kategóriájú, témájú könyveket javasoltok, amikre minden házban szükség lehet?

Vannak-e klasszikusok, amit érdemes megszerezni (nem csak szépirodalom)?

Mik azok a könyvek, amiket személy szerint nélkülözhetetlennek tartotok (akár konkrét címmel)?



Fiatal pár vagyunk, gyerek még nincs, az érdeklődésünk elég szerteágazó (pszichológiától a barkácsoláson át, a fantasy irodalomig).



2015. júl. 19. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyedül rajtatok múlik. :)

Egy amolyan házi könyvtárnak pont az a lényege, hogy egyénre szabott, nincsenek kötöttségek, hogy mi kerüljön bele, és mi nem.

De kézenfekvő dolognak tartom, hogy az érdeklődési köreitekkel, szakmáitokkal, végzettségeitekkel kapcsolatok szakkönyvek szerepeljenek, emellett kapjanak helyet azok a könyvek, amit majd a leendő gyerek is tud használni a tanulmányai során. Továbbá szerintem nem hátrány, ha a mindennapokban használatos, gyakorlatias könyvek is rendelkezésre állnak.

Nekem pl. a jónéhány szakkönyv mellett helyet kapott jónéhány szótár (minden nyelvből, amit tanulok vagy valaha tanultam, vagy amiből látok rá esélyt, hogy tanulni fogom), de pl. a gyógynövénes könyv és a szakácskönyv is.

2015. júl. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azok, amelyek titeket érdekelnek, szívesen olvasnátok.
2015. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Manapság az ember már inkább felmegy a netre, ha utána akar nézni valaminek, de én mondjuk beszereznék egy lexikon sorozatot is. Verseskötetek, nektek tetsző irodalmi művek, mesekönyvek, szakácskönyvek, egy világatlasz (bár ez sajnos elég hamar elévül), könyvek állatokról... Nekem ilyesmik jelentik az alap könyvtárt.
2015. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!