Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elgondolkodtató könyveket...

Elgondolkodtató könyveket tudnátok ajánlani egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisherceg. 14 évesen olvastam először és nagyon tetszett. Azóta 3-szor olvastam. Olyan igazságok vannak benne, amik örök érvényűek. Egész életedben elkísérnek.

(Én még sírtam is rajta, de psszt!)

Egyébként minden könyvön lehet gondolkodni. Független attól, hogy jó, vagy rossz. Levonhatod a kor sajátosságait, jellemzőit. A szereplők jellemét is megvizsgálhatod. A szituációkat. Az üzenetét...

Stb.

De attól függ, miről akarsz gondolkodni. A világbékéről? Az emberiségről? Apokalipszisről? Vagy beéred hétköznapibb témákkal? Azok is tudnak olyan nagy jelentőséggel bírni...

2015. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is A kis herceg ugrott be először - ha még nem olvastad.


Ezen kívül hirtelen ezek jutnak még eszembe:


Robert Cormier: Én vagyok a hunyó


Robert Cormier: A csokoládéháború


Robert Cormier: Az első halál után


William Golding: A legyek ura


Michael Ende: Momo


Michael Ende: A Végtelen Történet (Látszólag "meseregény"(?) de érdemes többször, több ismeretszerzés után újra és újra elolvasni, mert kiderül, hogy nagyon nem mese. De 14 évesen az első kóstoló belőle szerintem pont jó.)


Edmondo de Amicis: Szív


Christine Nöstlinger: Ilse Janda fiatalkorú

(épp 14 éves...)


Evjenia Fakinu: Csillaghullás Athénban


Gavril Trojepolszkij: Feketefülű fehér Bim


Ben Rice: Babó és Bigyó

(Ez nem a Bartos Erika féle: Bogyó és Babóca. Tulajdonképpen nem egészen tudom, melyik korosztálynak írta az írója, mert mesésebbnek tűnik, mint amennyire az. Nagyjából 13-14 évtől ajánlanám érzékenyebb lelkivilágúaknak - életkor szempontjából felső limit nincs.)

2015. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Márciuska ***** válasza:

Michael Endétől a Momót és a Végtelen történetet nagyon-nagyon-nagyon ajánlom! Ende valami olyasmit tudott, ami elvarázsol és mégis mélyen elgondolkodtat, kb. harmincszor vettem már kézbe mindkét könyvet, és mindig élvezem.

És még pár ötlet, van köztük komolyabb meg szórakoztatóbb is:

- Louis Sachar: Stanley a szerencse fia, Bradley az osztály réme

- Raggamby András: Kikszi (nagyon régi könyv!)

- Anna Jürgen: Az irokézek fia

- Johanna Spyri: Heidi

- F. H. Burnett: A titkos kert, A kis lord, A padlásszoba kis hercegnője

- Sue Monk Kidd: A méhek titkos élete

- Szabó Magda: Sziget-kék

- Eleanor H. Porter: Az élet játéka

- Jostein Gaarder: A narancsos lány

- Linda Sue Park: Min mester inasa

- Lois Lowry: Valahol messze, Nyáron történt

- N. H. Kleinbaum: Holt költők társasága

2015. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!