Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a novelláimról?

Mi a véleményetek a novelláimról?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó kategóriát céloztam meg a kérdés feltevésére, de jobbat így kapásból nem találtam, ezért elnézést!

Minden véleményt szívesen fogadok az írásaimmal kapcsolatosan. A blogomról már kértem véleményt a weblapszerkesztés témakörben, de ott csak a designnal kapcsolatos észrevételek érkeztek.


Előre is köszönök minden észrevételt! :)


A novellák gyűjtője: [link]



2015. júl. 25. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy novellák terén annyira nem vagyok jártas, úgyhogy nézzétek el, ha elnézek valamit.


Alapvetően nem szeretek kritikát írni novellákról, mert bár én is írtam egy párat, zöldfülű vagyok a témában. Úgyhogy most bocsáss meg, de a tartalmáról nem szeretnék beszélni, mivel az sem az én világom, ráadásul irritál az E/1-es "naplóforma", és nem valami egyedi. Az elgondolás egész jó.

A képeknek mellesleg fel kellene tüntetni a forrását, és nem csak úgy összeszedni mindenhonnan gugliból, mert azzal jogokat sértesz/sérthetsz. Engem zavar, hogy - hiába van a szöveg tagolva - nincsenek bekezdések, mert megnehezíti az olvasást, és egyébként is nyüzsög a formázási hibáktól. (Helyesírási hiba is van benne néhány, nyelvhelyességit is találtam. Például "a Csengusz". Név elé nem szabad tenni névelőt, kivétel ha a szövegkörnyezet megköveteli, pl. "a Csenge táskája", bár itt is elhagyható.)

Szerintem a nyelvezete túlzottan hétköznapi. Túl fáradt vagyok hozzá, hogy számoljam a szóismétléseket, de egy bekezdésben a "Fekete 2."-ben nagyon sok az "ami". Sok helyen, a párbeszédeknél nem jól van kirakva a mondat végi írásjel a gondolatjel előtt/után, vagy az azt követő mondatban felesleges/nincs a nagybetű. Itt-ott túlzásba viszed a "..."-okat. Inkább idegesítőek, semmint jók, főleg ha nagyon egy kupacban van egy tucat belőlük.


Nem egy remekmű.

2015. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, javítok,

[...] *vagy az azt követő mondatban felesleges a nagybetű, legtöbb esetben hiányzik onnét. Pedig kellene, mivel új mondat kezdődik a szerkezete alapján.

2015. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Javítom! ^-^
2015. júl. 25. 17:36
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja egyébként ha megkérlek leírod a korodat? :) Nem kell pontosan csak körülbelül, hogy tudjak mihez viszonyítani! :)


Egyébként még csak most leszek 15, szóval azért örülnék ha ezt is számításba vennétek! :)

2015. júl. 25. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
15-öt töltöttem nemrég, de már nagyon rég kinőttem az ilyen szerelmes-vámpíros-nemtommilyenes kategóriát. Komolyabb könyveket/mangát olvasok, aminek tényleg van értelme és üzenete is.
2015. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem! :) Köszi! :3 Általában olvasni én is olyat szoktam, bár a manga nem az én világom... De a blogom olvasóihoz próbálok igazodni téma ügyileg is. Mellesleg nem mindig szeretek a zord valóról és a komoly dolgokról írni. Nekem a művészet valahogy az ettől való elrugaszkodást jelenti valamilyen szinten. Egyébként a vámpíros történetek én sem kedvelem igazán, és akkor már tényleg inkább részesítek előnyben egy drámát vagy ilyesmit. :)
2015. júl. 25. 23:35
 7/9 A kérdező kommentje:
*et. Bocsánat, ez lemaradt az egyik szó végéről!^^
2015. júl. 25. 23:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem nevezném ezeket novelláknak, inkább fanfiction jellegū dolgok ezek. Annak jók, de szépirodalmi mūvek közé sorolva nagyon alacsony szinten állnak.


Egy novellának mondanivalója van, amelyet rövid terjedelemben fogalmaznak meg.

A rövid kis szerelmi történetek túlzott cselekmény nélkül inkább kis fantáziálgatások, fanfic-ek úgymond.


Ezen kívül nagyon egyszerū a nyelvezet, nincsenek benne izgalmas, érdekes megfogalmazások, csak hétköznapi beszéd írásba foglalva.


Viszont ne add fel, gyakorlásnak mindenképpen jó lesz.

2015. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!^^ A következő írásomnál már próbálok erre törekedni. Csak az gond, hogy egy olyan ,,novella," ami a valóságot, az életet írja le nem lehet régies nyelvezetű, vagy túlságosan is túlspilázott. Nekem azzal az a bajom, hogy pont az életszerűség veszik el. Például a párbeszédnél...egy 21. században játszódó írásban nem lehetnek oda nem illő monológok. Tehát értitek. De a következő ,,művemben" erre fogok koncentrálni, és a nyelvezethez illő sztorit fogok kitalálni. Egyébként meg igen...jelenleg még nem ebből akarok meggazdagodni, és arra sem számítok, hogy kiadják a blogom. Viszont gyakorlatnak tökéletesen megfelel, és az olvasókat is tudom ezáltal tesztelni, hogy mire van kereslet, mi az, ami érdekli őket, és milyen stílusban.


Köszönöm a véleményeteket, nagyon sokat segített! :)

2015. júl. 26. 11:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!