Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dosztojevszkij-A Félkegyelmű...

Dosztojevszkij-A Félkegyelmű című könyvében mi lehet az értelme Ippolit álmának?

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 01:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyebár Ippolit öngyilkos akar lenni, de félelmei vannak, fél az öngyilkosságtól, a haláltól.

Maga az álma egy groteszk jelent: mikor egy hüllőszerű valami előbújik az ágya alól, s megpróbálja megölni őt, illetve egy Norma nevű kutyát is megharap.

Mindez felerősíti Ippolitban a halál iszonyú mivoltát. (Vagyis, hogy az milyen félelmetes.) Arra is utalhat, hogy a fiún már annyira elhatalmasodott ez a rémisztő érzés, hogy nem tudja elválasztani a képzeletet a valóságtól (=hallucináció)


Aktuális még a kérdésed? Mert én elolvastam a művet, mint középiskolai ajánlott olvasmányt, de sajnos magyar nyelvű elemzés nagyon nincs hozzá. Ha tudsz németül, angolul vagy oroszul, s beírod pl. a keresőbe a kulcsszavakat az sokat segíthet.

2015. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Ameddig az emberek olvashatják addig egy kérdés nézetem szerint aktuális. Sajnos az utóbbi időben nem nagyon látogattam az oldalt, úgyhogy most láttam csak az írásodat.

Igazad van, magyar nyelven sajnos nehéz sok irodalmi témában elemzést találni. Ilyenek ezek az álmok. Dosztojevszkijnél ez a könyvenként fellelhető "sablonok" egyike. A Karamazovban, Mityánál; vagy Raszkolnyikovnál nincs túl nehéz dolga az embernek az álmok értelmezésében,de itt bevallom zavarba jöttem. Számomra ez a könyv olyan misztikus kisugárzású, hogy talán kissé túl is misztifikáltam ezt a részletet(ez volt első Dosztojevszkij-olvasmányom, talán ezért is lehet ez így).

2016. jan. 15. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!