Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan szeretitek a könyvek...

Ti hogyan szeretitek a könyveket? Mennyi értelme van egy könyvet fejezezekre tagolni?

Figyelt kérdés
Nektek hogyan tetszik jobban? Ha egyben van az egész, vagy kb 3-4 nagyobb fejezetre, vagy kisebb fejezetekre van osztva a könyv, és miért? Miért van szükség a tagolásra?

2015. jún. 7. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
én a kisebb fejezeteseket szeretem,ha nincs fejezetekre tagolva akkor nem tudod befejezni sehol csak a történet közepén,amíg a fejezeteknél van egy minimális lezárás ahol leteszed a könyvet
2015. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek fejezetek, akkor az olyan, mintha te egy levegővel elhadarnál egy egész történetet. Fontos a tangolás. A mondataidat is úgy építed fel, hogy értelmesek legyenek és szépen, írásjelekkel tagolod. Ez ugyan az, csak nagybb egységenként. Egyszerűen kell az átláthatósághoz. Szerintem ez egy könyvnél (ami tényleg könyv, nem valami kamaszlány firkálás, sőt, még talán annál is) alapvető dolog, erre mindenképp szükség van.
2015. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Zsánertől is függ. A szépirodalomban van olyan, hogy a szerző egy több száz oldalas regényt sem tagol fejezetekre, ehhez általában elég egyedi központozási stílus is társulni szokott. Kezdőknek ezt semmiképp sem javasolnám, meg egyébként amúgy sem, bántja a szemet. Szerintem a legjobb, ha ragaszkodsz az általánosan elfogadott tagolást rendszerhez, és 20-30 oldalas fejezetekből építed fel a történeted.
2015. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha vannak fejezetek. Sokkal átláthatóbb. Illetve, ha valamelyik könyvet önszántamból olvasom, és imádom, nem tudom letenni, ezért mindig eldöntöm, hogy pl. a 10. fejezetnél leteszem. :) Illetve hogy még is tudjam hol tartottam, nem szeretem a könyvjelzőket.
2015. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!