Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kereszténységgel foglalkozó...

Kereszténységgel foglalkozó irodalmi művek akár pozitív, akár negatív oldalát bemutatva a vallásoknak? Emberek személyiségfejlődése, transzformáció?

Figyelt kérdés
Könyveket keresek, amelyek a fentebb írtaknak megfelelnek, akár a kereszténység romboló hatását is bemutathatják, akár a lélekre tett jótékony hatását.
2015. júl. 29. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Hesse - Narziss és Goldmund

Nem teljesen lehet ráhúzni a fenti kritériumaidat de talán még ide lehet venni ezt a művet.

2015. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Herman Hesse művei közül eddig még csak a Pusztai farkas olvastam, az Üveggyöngyjáték címűt tervezem.
2015. júl. 29. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Henryk Sienkiewicz: Quo vadis?


Néró idejében játszódik, ókori Róma, kereszténység mint az új vallás bejövetele


Endó Súszaku: Némaság


a kereszténység elterjedése/üldözése Japánban, kb 1600-as évek

Endó Súszaku keresztény japán író, úgyhogy egy érdekes perspektívát kapunk szerintem


igazság szerint a Némaságot el kellett olvasnunk irodalomra és eléggé fintorogtam előtte mert hát a borítója se volt olyan szép, meg mi az már hogy kereszténység Japánban, ugyan kit érdekel, alig vannak ott keresztények... de végül nekem nagyon tetszett, egy húzásra végig is olvastam (jó persze az idő is szorított... :D )

2015. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!