Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vajon Hermione mit látna...

Vajon Hermione mit látna Edevis tükrében?

Figyelt kérdés

Az első könyvben csak azt tudjuk meg mit lát Harry, Ron, Mógus meg Dumbledore (később azt is hogy igazából mit lát) de vajon mi a helyzet Hermionéval?

Az utolsó részben biztos azt látná hogy visszahozta a szüleit és visszaadta nekik az emlékeiket, de a korábbi részekben mit mutatna neki a tükör?



2015. aug. 6. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy minden lény egyenjogú. Szerintem mindig is ez volt neki a legfontosabb.
2015. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, bár ez komolyabban csak akkor kezdte el érdekelni amikor tudomást szerzett a konyhán dolgozó házimanókról, nem?
2015. aug. 6. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Tán egy hatalmas könyvtárat, vagy hogy sokadik diplomája van. Az elején nagyon a tudásvágy hajtotta.
2015. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az is eszembe jutott, hogy mondjuk egy rakás 120%os dolgozatot lát, de a tükör a "legfőbb vágyainkat" mutatja meg. Mivel Hermione amúgy is osztályelső volt, miért lenne ez a legnagyobb álma, hiszen egyébként is el tudta érni...
2015. aug. 6. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:

#2-re válaszolok.

Nem feltétlenül. Már hamarabb is tapasztalta, hogy hogyan bánnak egyesek a házimanójukkal - lásd Dobby. Sőt, azelőtt meg bizonyosan hallotta, hogy a varázslók hogyan beszélnek egyes muglikról.

Én is azt mondtam volna, hogy évfolyamelső akar lenni - de minek, ha már úgyis az? Ron azért vágyott rá, mert ki akart tűnni a testvérei közül - Hermionének nem volt testvére. Akár testvért is kívánhatott volna, nem fogjuk megtudni. De az alapvető személyiségéből ítélve szerintem a lények egyenjogúsága lett elég hamar a nagy vágya.

2015. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az eddig felsoroltakat Hermione mind nagyon akarta, de Dumbledore úgy magyarázta a tükör titkát, hogy az ember legbelsőbb vágyát, így nem gondolom, hogy ezekről lett volna szó, de persze ez csak feltevés... Szerintem amilyen okos, ennél sokkal megfoghatatlanabb lett volna... valami érzelmi dolog. Nem tudom :D
2015. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, belemagyarázhatom, hogy csak jobbá akarta tenni az ilyen lények életét - mert Ron is hiába kívánta azt az iskolaelső dolgot, nem az volt a célja, hanem az, hogy végre kitűnjön a sok testvére közül, és a szülei büszkék legyenek rá. Szóval hiába tűnik elsőre Ron választása kicsit "önzőnek", nem volt teljesen az. Megérthető, miért volt így. Lehet az is, hogy Hermionénak volt valami belsőbb vágya, amiről mi csak tudomást sem szerezhetünk... nem fogjuk megtudni, mi lenne, ha.
2015. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azt látta volna hogy ledobja a jókislány/stréber álcát és a Weasley ikrekkel robbantgat a kastélyban :D
2015. aug. 7. 11:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Megfelelési vágy volt benne, talán azért tanult ennyit.

Kezdetben nem voltak barátai, nehezen illeszkedett be.

Szerintem ő elsősorban igaz barátokat akart látni, akik nem az eszéért szeretik. Más az elismerés, és más a szeretet.


Ismerek Hermionéhoz hasonló csendes stréber lányt, aki egyszer bevallotta nekem, hogy az a nagy vágya, hogy a gátlásait leküzdje és laza legyen. Legbelül egy jó humorú, klassz lány (most már felnőtt), csak az érzéseit nehezen mutatta ki.

Megfelelési vágy is lehet a stréberségében, mert a szülei egyetemi oktatók.


Hermione szülei fogorvosok. Orvosi egyetem, doktori fokozat, magas presztízsű szakma, nagy elvárások, szóval valószínűleg nagyon felnézett rájuk és nem akart csalódást okozni.

2015. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De végülis hamar talált igazi barátokat, kettőt is Harry meg Ron személyében.
2015. aug. 9. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!