Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti nem érzitek úgy, hogy az...

Ti nem érzitek úgy, hogy az éhezők viadalának a vége olyan rossz?

Figyelt kérdés
Nem filmes, hanem könyves válaszokat szeretnék. Na, hogy nem elég, hogy meghalt már régen az apja, meghal Prim is, anyja pedig elköltözik, Gale se lesz ott, és míg az első részben Katniss egy életrevaló lány volt, aki mindent megtett azért, hogy életben maradjon, most egy nagyon szomorú lány lett belőle. És oké, összejött Peetával, és oké, gyerekei is születtek, de szerintem nem lett igazán boldog, mert még mindig rémálmokkal kel. Ti nem érzitek azt, hogy nem jó a vége? Vagy csak én vagyok így? Előre is köszi.

2015. aug. 7. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A befejezés szomorú, ez kétségtelen, ugyanakkor pedig felemelő is valahol. Szép, ahogy Peeta és Katniss szerelme végül valósággá válik. A fiú egyénisége is új színt új értelmezést nyer, s míg én a korábbi részekben nem kedveltem, gyakorlatilag kedvenc szereplővé vált a befejezés által. Én elégedett voltam a befejezéssel, mert jó értelemben véve drámai, nem szirupos, nem olcsó és hatásvadász. Megtört embereket látunk, akik egymásba kapaszkodva, egymást támogatva élik le további életüket, otthonra, társra lelnek egymásban. Peeta pedig végül számtalan szenvedés árán elnyeri azt a lányt, akit egész életében szeretett. Ő megszenvedett a viszonzott szerelemért, Katniss pedig megszenvedett azért, hogy szeretni tudjon. Gale személye is érdekes, ahogy beszippantja őt a háború, a győzelem után szélesre tárult világ. Engem elgondolkodtatott a könyv, és halás vagyok érte, hogy nem áldozták fel a mondanivalót valami hatalmas happy end oltárán.
2015. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Én is úgy érzem, hogy a végét nagyon "elrontotta" az írónő. Főleg Katniss szenvelgéseit utáltam meg: amikor már azt hitted, hogy végre felgyógyult, és kiheverte a szerettei halálát, akkor mindjárt jön a következő tragédia, amin megint lehet egy sort bőgni, és öngyilkos gondolatokat táplálni. Az egész olyan... sok volt.

A szerelmi szál pedig... Nahát az a másik szörnyűség. Már nem emlékszem pontosan (és nincs kedvem elzarándokolni a könyvespolcig), de Katniss valami olyasmit mondott, hogy azért ment hozzá Peetához, mert az "meg tudja adni, amire neki szüksége van a gyógyuláshoz". Nem beleszeretett az idők során, nem is arról van szó, hogy Gale-nél jobban kedvelné, csak éppen ő eldöntötte, hogy ez a fiú hasznosabb. Nesze neked, romantika. Egyébként Gale-t nem sajnálom, pedig ő volt a kedvencem, de amilyen sírós-picsogóssá vált Katniss, örülök, hogy megmenekült tőle.

Prim halála szükségszerű volt, kellett valami tragédia is az utolsó részbe. Én személy szerint egyedül annak örültem, hogy a két fiú közül egyik sem halt meg, megkönnyítve a választást Katniss számára (bár Gale-t igyekezett mocskolni az írónő, hogy azért hidegedjenek el tőle a rajongók is).

A befejezés pedig minden, csak nem happy end, és ezt most nem csak Katniss, hanem úgy amblock az egész világ történetére értem. Valami jobb megoldást vártam volna a problémákra, nem pedig ezt a képviselőválasztásos, egyenlő jogos történetet. Hiszen látjuk, mennyire nem tökéletes ez így: fogadok, pár év, és a körzetek barátsága hirtelen megromlik, a Második elkezd fújni a Tizenharmadikra, aztán mondjuk megromlik a Hetes és az Ötös viszonya... És tadamm, egész Panem kettészakad, és lassan-lassan háborúba sodródik, amelynek végén végül kiemelkedik egy körzet, amelyik a többi fölé kerekedik, és újra bevezeti az Éhezők Viadalát... És így tovább, körbe-körbe, az idők végezetéig. Kivéve, ha az emberiség az evolúciónak egy új korszakába lép, de ez nagyon nem valószínű.

Szóval én a könyv olvasása után, ha módomban állt volna, valószínűleg leültetem a kedves írónőt, hogy az utolsó ötven oldalt írja újra. Mert az első részt nagyon-nagyon szerettem, valamennyire a másodikat is, a harmadikat i élveztem a közepéig, de ez a vég... Szerintem kicsit (nagyon) elrontotta vele az egész trilógiát.

2015. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! (:
2015. aug. 7. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a végét. Számomra ezzel lett teljes a történet. Bizonyos értelemben véve ez is happy end.. Mert így látjuk ahogy Katniss és Peeta küzdenek az életükért, az értelemért és egymásért és végül egymásra találnak. Nem volt egyszerű egyiküknek sem de valahogy ettől olyan emberi az egész. Nekem tetszik, hogy nem egy elcsépelt Love story lett a vége hanem egy sokkal valódibb átérezhető valami... Ami megmutatja, hogy ha teljesen elveszettek vagyunk még a semmiből is képesek lehetünk lassan apránként újraéledni együtt, még ha nem is lesz minden olyan mint régen.
2015. okt. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekem tetszett a könyv vége. Nem giccses lett, hanem sokat szenvedett, megtört emberek egymásra találása. A halálok mindig borzalmasak viszont engem nagyon meglepett, hogy az írónő erre játszotta ki az egészet ebben az estben Prim halálára gondolok. Ha ő megy a viadalra is meghalt volna valószínűleg és így is úgy is meghalt volna. Ez ami Katniss önfeláldozása és ahogy megakarta védeni a családját ha úgy nézzük semmit sem ért hisz a testvére így is meghalt. Ezért, hogy a végét sokan komornak tartják én azzal nem értek egyet ennyi szörnyűség után csak is egy ilyen vég lehetett volna szerintem. Én így tökéletes befejezésnek gondolom, bár lehet, hogy nincs igaz.
2015. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De igen, nekem is ilyen érzésem volt a könyv végén.Hiába tűnnek boldognak a végén,gyerekekkel és szabad élettel, valahogy érződik, hogy sosem lesznek már igazán boldogok, ahhoz túl sok szerettüket veszítették el.De szerintem ez így teljes, elvégre egy háborús veterán élete ilyen, túl sok mindenen mentek keresztül Katnissék.
2015. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a mostani véleményeket is, nem is vettem észre, hogy írtak megint (:
2016. febr. 20. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!