Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Robert Merle: Francia história...

Robert Merle: Francia história VAGY Ken Follett: A katedrális?

Figyelt kérdés
Segitsetek legyszi valsztani! Terjedelem nem lenyeg, csak azt szeretnem megtudni h szerintetek melyik a jobb! Valaszotok elore is koszonom!

2015. aug. 17. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A Merle-könyv.

Hihetetlenül olvasmányos, ugyanakkor rendkívül sok történelmi tényt tartalmaz, amelyet az ember szórakozva tanul.

Nem tudom, hány folytatása jelent meg Magyarországon, az eredeti francia 13 kötetből áll. Ennek első része a Francia história (Fortune de France).

A Katedrális szintén tagadhatatlanul jó könyv (egy folytatással), de hozzám közelebb áll Merle regénye.

Jó szórakozást! :)

2015. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Francia história


Nekem az tetszett nagyon benne, hogy valódi történelmi személyiségek jelennek meg benne és Merle ragaszkodik a történelmi hűséghez. Emellett, ahogyan az első válaszoló írta, rendkívül olvasmányos és érdekes, kalandos történetet kerekít az író.


Egyébként már nálunk is megjelent mind a 13 kötete.

(Nekem személy szerint az utolsó nem tetszett, már elég szárazra sikerült, szinte csak történelmi tényeket sorol fel. Igaz ezt már nem is szegény Merle fejezte be. Talán ezért nem olyan élvezetes a stílusa)

De az első 12 kötetet mindenképpen érdemes elolvasni, mert felejthetetlen élmény.

2015. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2015. aug. 18. 22:01
 4/4 Szubudáj Bagatur válasza:

Először: Ken Follett - A katedrális

Majd: Robert Merle - Francia história

Egyiket sem érdemes kihagyni.

2018. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!