Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El olvasnátok? Főként 14-17...

El olvasnátok? Főként 14-17 éves korosztály véleményére vagyok kíváncsi, olyanokéra akik szeretik a romantikus tinikönyveket!

Figyelt kérdés

a hibákért előre is ezer bocsánat, nem néztem át..



Váratlan utazás


Első fejezet ( Ismerkedés )



Sziasztok ! Cserepes Virág vagyok (igen tudom .. a szüleim a humorukról híresek ) és az életem felfordult, úgy érzem menten megőrülök.. Na akkor kezdjük szépen

sorjában.

Csodaszép csütörtöki napnak indult ,reggel majd ki ugrottam a bőrömből, ugyanis ma van az iskolaév utolsó napja ami azt jelenti, hogy indulhat a bulizás whohoooo , Viki az én drága legeslegjobb

barátnőm a nyári terveivel állt elő,miszerint 2 hétre lelépünk osztálytársainkkal Siófokra az apja nyaralójába, apukája szívesen odaadta a nyaralót, ez amolyan

kiengesztelés

mert nem tud vele sok időt tölteni a munka miatt..ez most kapóra jött ,úgyhogy a tervek

fantasztikusan hangzottak, sőt mi több eszméletlenül .. Viki mindig is úgy elő tudta magát adni, hogy az emberek szájtátva bólogattak mindenre ami elhagyta telt

ajkait, volt neki olyan.. mi is az ? jaj igen ! kisugárzása ami mellé beszédkészség is járult , a szerencsés ! Irigylem őt én persze mentem zavarba jövök

ha ki kell nyitnom a szám :D na de visszatérve, madarat lehetett volna velem fogatni örömömben .. dalolva, ugrálva

mint egy kisgyerek aki pónira ülhetett dőltem be a kapun és egyből anya felé vettem az utam..

-Anyaaaaaaaa,anyaaaa megjöttem !

- Szia kicsim egy pillanat ,itt vagyok a garázsban

- mit csinálsz a garázsban ?

- Ó,csak a nyári dobozért jöttem, szükségem van a matracokra,búvárfelszerelésekre

- Csúcs ! Kirándulni mentek apával ez jo hír.. tudod nekem is lenne itt valami .. Vikivel beszélgettünk a jól megérdemelt nyári szünetünkről, és hát izéé az apukája

odaadja nekünk a nyaralóját 2 hétre :) anya

kérlek mond azt hogy mehetek!!Légyszi bármit megteszek, kitakarítom helyetted az egész házat,mosogatok, porszívozok,

autót mosok mindent ! NA ?

- Kicsim kiérdemelted a szünetet, tiszta 5ös bizonyítvánnyal zártad az évet és megbízható vagy :) persze hogy elengedünk ,vagyis még apáddal megbeszéljük.

-köszikösziköszikösziiii imádlak ! hétfőn reggel indulunk ,de ígérem ahogy odaértünk hívlak titeket anya, most megyek felhívom Vikit .


- Hétfőn ? ó nem említettem volna ?

- ANYA !! mit nem említettél ???

- Hétfőn hajnalban indulunk Horvátországba..

- Tessék ???

- apád munkatársának a családjával 2 hétre, meglátod nagyon jó lesz, van egy 17 éves fiuk Arnold,biztosan jóban lesztek, apád szerint igazán okos és kedves ..

naaaaaa ne szomorkodj,élvezni fogod kicsim .. aztán ha hazajöttünk elmehetsz Vikivel és a barátaiddal a Balatonra .

- de anya ! utána már nem aktuális :/ szezon lesz ki van adva a nyaraló és különben is Viki elutazik a nyárra Szlovákiába a nagyszüleihez.

- Virág ! Befejeztük. jössz és kész

- na persze.. semmi kedvem a hülye Horvátországhoz a hülye autóúthoz és a hülye Albinhoz vagy mi a neve.. nem megyek sehova !!! áááh

- jólvan hisztikirálynő menj a szobádba és pihenj egyet, majd utána beszélünk .

Felbattyogtam a lépcsőn és bedőltem az ágyba .. a fejem majd fel robbant

Tökéletes ! Tökéletesen el lett tolva a nyaram..

Most mit tegyek ? már csak két napom van hogy meggyőzzem őket. Skypon videohívást kezdeményeztem, abban reménykedve

hogy Viki aki mindíg lelki támaszt nyújt nekem most is segít majd és ketten együtt kiötlünk valamit. Könnyeimmel küszködve vártam, hogy felvegye.. egy csengés,kettő

hááááá ..

-Szia Viki

- Virág ! Na ? Belementek? Mond, hogy bele kérlek, már össze állítottam a rucikat amiket viszek magammal

- Segíts légysziiii ! Most tudtam meg, hogy anyuék beszerveztek egy kirándulást pont a mi két hetünkre :/

- na ne ! ez pocsék.. És hova mentek ? :P

- Tessék ? nem adhatjuk fel ilyen könnyen megdolgoztunk ezért a szünetért ! Különben Horvátországba apu egyik munkatársával és annak családjával.. Anyu máris

összehozott a fiukkal.. Hát nem gáz ? Már a neve is rossz .. Arnold, tuti valami pattanásos,szemüveges könyvmoly..

- Szerintem szexi név

-Szexi ? Hogy lehet egy név szexi ? Na jó, látom tőled sem várhatok együttérzést..

- Együttérzést ? Repesnék az örömtől ha a szüleim fele annyit foglalkoznának velem mint veled. Különben meg holnap átmegyek és bepróbálkozunk a szüleidnél hátha,

addig is pihenj egyet, és bárhogy is alakul csúcs szuper nyarunk lesz.

- Te mindíg mindenben a jót látod ,talán ezért szeretlek ennyire .. Na jó megyek és nézek egy filmet attól biztosan jobb kedvem lesz

- Szia és fel a fejjel

Hát a filmtől sem lett jobb kedvem.. Úgy döntöttem megyek és sétálok egyet a friss levegőn . a hajamat laza kontyba kötöttem majd felvettem a kedvenc shortomat és

elindultam kifelé. vagyis indultam volna amikor apa megszólalt mögöttem

- Hova hova kisasszony ?

- ó izéé szia.. hát én úgy döntöttem hívok egy taxit, ami elvisz a repülőtérre és elszökök egy olyan helyre, ahol a tinik maguknak szervezhetik a nyári szünetüket

- Ne szemtelenkedj ! Szóval merre indultál?

- igazából csak egy sétára lenne szükségem, még mindíg szomorú vagyok a kirándulás miatt.

- tényleg , anyád elmondta.. ne haragudj, hogy kész tények elé állítottunk de hirtelen ötlet volt az egész..

- semmi baj apa, most megyek sétálok egyet ( ó ez remélem beválik )

- rendben, holnap beszélünk ! Szeretlek kincsem

- én is apa !

A sétától jobban éreztem magam.. Nagymamám aki lassan egy éve elhunyt mondogatta nekem örökkön, hogy egy kis séta mindíg segít.. hát igaza volt :)

Csendesen lerúgtam a cipőimet, majd felsiettem a szobámba.. Már éjfél múlt.. azannyát .. gyorsan letusoltam aztán ledőltem aludni.



Reggel anyu hangjára ébredtem

- Kicsim ébredj !öltözz fel szépen, és gyere le köszönteni a vendégeinket!

-Anya !!! hajnali 10 óra van. még alszom.. és milyen vendégeket ? már itt vannak ? na ne! nem megyek le!!!

- Virág !

- jól van.. mindjárt megyek !

Mint megtudtam itt van a drága kis családocska akik miatt nem mehetek Siófokra , és hogy köszöntsem őket? még mit nem, azt leshetik.. Gyors zuhanyt végeztem, majd

hosszú barna hajamat ami álmatlan éjszakám során összevissza kócolódott , lófarokba kötöttem azután feltettem a minimum sminkemet, ami nálam a szempillaspirált jelenti

és kész is voltam. ja nem, majdnem törölközőben mentem le..szép kis fogadtatás lett volna, sőt ami azt illeti lehet mégiscsak ebben megyek le .. na jó szemétség lenne

apuékkal szemben.. úgyhogy kikaptam a szekrényből egy farmerszoknyát és egy fehér pánt nélküli felsőt.

-Virág ! itt vagyunk kicsim az udvaron , gyere ide !

- repülök anyaa (istenem segíts)

-Virág ők itt édesapád munkatársának a családja : Királyék .Király Endre és Király Tímea

- üdv !

körbepillantottam,próbáltam gorombán viselkedni de a rokonszenves emberek láttán meggondoltam magam. Királyné , akit egyébként Andreának hívnak rövidre nyírt, tűzpiros frizuja lazaságot sugallt ,

Király úr,te jó ég :D ez de gáz.. na szóval Endre

haja viszont nem számított lazának de azért igazán szimpatikusnak tűnt, olyan jólelkű embereknek tűntek..De várjunk csak.. valami hiányzik,vagy inkább valaki..

hol van a könyvmoly Albin vagy Andris? a fene tudja hogy hívják..hát végül aztán rákérdezni nem mertem,gondoltam egy gonddal kevesebb,

úgyhogy leültem a szüleim mellé és töltöttem magamnak

egy pohár narancslét.Étvágyam az nem volt, ezért csendben ülve,unalmasan hallgattam a felnőttek beszélgetését amit az én drága anyukám észre is vett ,így megkért

hogy hozzak még narancslét és pirítóst .. befelé menet hangokat hallottam, már majdnem sikítottam amikor észrevettem hogy egy fiú az.. egy igazán szívdöglesztő fiú..

nem tudtam, hogy szóljak-e vagy maradjak csendben.. végül az utóbbit választottam ..és csak lestem őt..sötétszőke haja ahogy a gyönyörű zöldes barna szemeibe lóg, és azok az

ajkak .. istenem .. már vagy 10 perce hallgattam őt a szívdöglesztő Albint? nem Arnold ! igen Arnoldot, ahogy éppen

telefonált és aztán..várjunk csak !!? azt mondja -idézem : Anyámék már gondolatban össze is hoztak ezzel a Cserepes Virággal.. Milyen név már ez ? a szülei tutira

őrültek, a barátját hogy hívják Akciós Áron ? hahahahahahhh ez nagy poén volt,na jó majd hívlak tesó! Szasz! - ezzel letette a telefont majd körbenézett és tádáá

ott álltam én szikrázó szemekkel,vöröslő arccal és csak bámultam őt .. Mintha elszégyellte volna magát, megbánást láttam az arcán, de ez 1 pillanat alatt tovatűnt.

- ömm biztosan te vagy Virág ! na most mi van ? miért nézel ilyen mérgesen ? szerinted nem volt vicces ?

- ó de.. állati nagy poén volt, talán bohócot reggeliztél ?

- aha, azt ! na szeva

Ezt nem hiszem el !!! 2 hét és még ráadásul egy nap ezzel a , bunkóval.. Istenem bárcsak lett volna inkább könyvmoly..

..felkaptam a konyhaasztalról a narancslét és a pirítóst majd kisiettem a többiekhez..

-anyu beszélhetnénk ?

- Gondolom bemutatkoztatok egymásnak Arnolddal

- igen anya, volt szerencsém őt megismerni ..

- örülök neki !

- anya izé beszélhetnénk légyszi ?

-persze kicsim, egy pillanat ! Addig ülj le kérlek !

ó de jó, még egy óra múlva is itt fogok ülni.. de mivel nem akartam hisztis kislánynak tűnni Királyék előtt úgy döntöttem leteszem a seggem, lehajtottam a fejem

és csak vártam.............................. 5 perc.........................10perc.............15 perc.................... még mindíg csak ülök.. felemeltem a

fejem.. mit láttam ? 2 ragyogó szempár fürkészi a tekintetem.. a francba engem néz!!! úristen úristen úristeeeeeen.. hé miért is érdekel ez engem ? ez egy

bunkó


Mielőtt elfeledkeztem volna magamról, és a hosszú szempilláimat megrebegtetem neki, felálltam az asztaltól és a szobám felé vettem az irányt, anya utánam szólt


- Virág hova sietsz ?


- megyek és megnézek egy filmet - mondtam kissé indulatosan



2015. aug. 23. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen könyv van..

Semmi egyedi nicns benne ezért aztmondom,hogy nem.

Nem olvasnám.(14/F)

2015. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Sajnálom, de szerintem nagyon sablonos.
2015. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

20 éves vagyok, de azért adok pár tanácsot:

- a szövegben ne használj szmájlikat

- gondold át jobban a cselekményt - egy apró példa a lány eleinte Albinként hivatkozik a fiúra, mert nem tudta megjegyezni elsőre a nevét - ami teljesen korrekt. -, de mikor a barátnőjével beszél, már tudja, hogy Arnold-nak hívják.

- helyesírás. Tudom, hogy már előre felhívtad rá a figyelmet, de még akkor is ha csak "poénból" teszel közzé egy írást, illik átfuttatni rajta egy helyesírás ellenőrzést. Ez rögtön kiküszöbölte volna azt a gyakori hibát, hogy kisbetűvel kezdesz egy mondatot.

- talán csak a feléig olvastam el, mert eluntam magam. Sablonos a történet, előre lehet tudni, hogy Virág és Albert összejön.


Remélem segítettem valamennyire, és ezen felül még bőven lehetne hibákat találni benne. Viszont ha ez az első irományod, akkor nem olyan rossz. Az én első írásaim, - így két és fél év múlva visszatekintve - WC papírra kellett volna írnom, hogy ki tudjam vele törölni a seggem.

2015. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. aug. 23. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, bocsi, de baromira nem fogott meg. Afféle gyenge Leiner Laura utánzatnak tűnik.

Könyvben nem írunk olyat, hogy anyaaaaa, sem olyat, hogy naaaa. Ez chatben még elmegy, de egy könyvben nem. A nyafogást vagy kiabálást ezer más módon ki lehet fejezni.

pl. Anya, megjöttem! -kiáltottam.

2015. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként: Váratlan utazás?????? A címet úgy loptad. Saját címet igazán találhattál volna. Egyébként nyugodtan folytasd az írást, akkor fogsz fejlődni. És olvass sokat, az is segít.
2015. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem is kicsit sablonos és igen sok ilyen könyv van de ettől függetlenül nekem tetszett. Az SZJG- ben is lehet tudnni hogy összejönnek.A lényrleg hogy szerintem jó.
2015. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sablonos.De én szívesen olvasnam el.☺Probálkozz,ne add fel az írást és még sikerülhet egy nagyon jó könyvet összedobnod!Én szurkolok!!!!
2016. jan. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!