Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az az eredeti Pán...

Melyik az az eredeti Pán Péter könyv, ahol Péter gonosz?

Figyelt kérdés
Ha csak angolul is, de valaki tudja a címét és íróját, azt nagyon megköszönném.
2015. aug. 26. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könyv, de a Once upon a time sorozatban eléggé rossz arc. (2. vagy 3. évad ?) Azt hiszem abból könyvet is adtak ki...


De én konkrétan ilyen könyvet nem igazán ismerek.

2015. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tipp:


Peter Pan in Kensington Gardens

2015. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Pán Péter eredetileg egy színpadi dráma felnőtteknek, ahol péter állatólag nem egyértelműen rossz, hanem egy felnőttnek a metaforája, aki képtelen felnőni,és ragaszkodik a gyerekkorához, de igazából nem gyerek. Erről nevezték el a Pán Péter-szindrómát, amiben sokak szerint az író is szenvedett (5 nevelt gyereke volt, aszexuális volt a felesége szerint, a Pán Péter jogdíjait egy gyerekkórházra hagyta stb.)


Az író: Sir James Matthew Barrie. Van róla egy film: Én, Pán Péter, abban Johnny Depp játssza, de az kissé túl van romantikázva. Állítólag sokkal hitelesebb a róla készült dokumentum-sorozat. Annak most nem tudom a címét.


Még ő maga írt belőle regényt, átdolgozva a saját drámáját, annak Peter és Wendy a címe, ha jól tudom, de valóban van valami Kensington gardenes dolog is.

2015. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, és bár egyik sem egészen az volt, amire én gondoltam, közben megtaláltam.


ha valakit érdekel: The annotated Peter Pan


a sorozatot nézem amúgy ,első:DDD

2015. aug. 27. 23:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh, köszi a választ. Én erről nem hallottam, biztos fordítás miatt, ugyanis nem gondoltam, hogy eredeti nyelven is megfelel.
2015. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!