Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne egy Hobbit fanfiction?

Érdekelne egy Hobbit fanfiction?

Figyelt kérdés
Valaki még kapható egy ilyen sztorira? :)

2015. aug. 30. 20:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kaphatóak sokan, persze :D Merengőn van jónéhány. De tényleg attól függ hogy milyen fanfic. Esetleg egy rövid ismertetőt írnál róla ide? :D Mer találkoztam már tényleg nagyon jófélével is ami tudott újat mutatni, érdekesek, sztorihűek voltak a karakterek, viszont olyannal is, ahol kb csak a szereplők neve egyezett de teljesen más személyiségek voltak...
2015. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hmmm-hmmm, szóval a főszerepben Thranduil szarvasa állna, aki elrabolná a kis Legolast. :D Igeeen, azokat olvasom :3
2015. szept. 27. 17:03
 13/19 A kérdező kommentje:

A thranduilos az új novella, az első nem erről szól. És azzal vitatkoznék, hogy egy fanfiction feltétlenül egy történet folytatását meséli el, mert szerintem ez nem minden esetben van így.

#5 Én sem értem Tauriel létezését :"D

Bontonton, van benne valami :D De nem a folytatását írtam, hanem más szálakat boncolgattam, amik a könyvben (a filmben pláne) nem kaptak túl nagy jelentőséget.

#7 Szívesen olvasnám *-*

#9 Még egyszer bocsi a kavarodásért :D Az 1. történet arról szól, hogy Dís lekeveredik a törptárnákba, ahol találkozik egy gyáva törppel, aki a családja elől bujkál. Lelket önt belé, és elindulnak a felszínre... viszont a barlangfalakat hatalmas férgek járják át, melyek egyenesen a fenti világ lakóihoz tartanak, hogy pusztulást és halált hozzanak Ereborra.

2015. szept. 27. 17:17
 14/19 cathilina ***** válasza:

A fanfiction műfajával alapvetően nem lenne gondom, de pont a Hobbittal két probléma is van:

- a történet túl komoly ahhoz, hogy tipikus könnyű, humoros/romantikus fanfictiont írj hozzá, de túl kerek ahhoz, hogy hozzátegyél egy újabb kalandot

- Tolkien írói stílusa túl kifinomult ahhoz, hogy egy kezdő amatőr író utánozni tudja.

Szóval én nem pont ezzel a fandommal próbálkoznék, de ha szerinted meg tudod csinálni, okozhatsz kellemes meglepetéseket.

2015. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem új kalandot szerettem volna hozzátenni az eredeti történethez, mert igazad van, az úgy kerek egész, másrészt pedig sokkal jobban izgatnak az olyan háttértörténetek, amik a könyvben nem kaptak túl nagy szerepet. Ilyen pl. Durin leszármazottainak élete, vagy a zölderdei királyi családé.
2015. szept. 29. 08:12
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem is tudnám lemásolni, így nem is próbálkozom vele, viszont elenyésző a történeteimben a romantika, a humor meg inkább keserű, mint könnyed.

Amúgy épp azért nem mertem hozzápiszkálni se a Gyűrűk Urához, se pl. a Harry Potterhez, mert számomra túl "nagy" fandom, és rettegek tőle, hogy átsiklom egy fontos részlet felett, ami utána alapjaiban rengeti meg a ficemet. Minden tiszteletem azoké, akik tudnak LotR ficet írni.

2015. szept. 29. 08:15
 17/19 cathilina ***** válasza:
Szóval tulajdonképpen nem Hobbit fanfictiont írsz, hanem Tolkien világához kapcsolódó történetet. Az más. Ettől függetlenül szerintem egy jó fanfiction illeszkedik az alapanyagához, és Tolkien világának megvan egy sajátos stílusa. Pont ezért nagyon ritka, hogy az ő műveihez írt ficet elolvasnék, de érhet kellemes csalódás.
2015. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A Professzor írói stílusát nem is lehet "utánozni", de a legtöbb írónak nem is ez a célja, inkább hogy Tolkien világában olyan történetek játszódjanak le, amik akár meg is történhettek a szereplőkkel. Tolkien szerteágazó világában pont az a szép, hogy rengeteget ki lehet hozni belőle némi kreativitással, sok-sok tehetséggel és elhivatottsággal. Mert valljuk be, mind olvastunk már olyan ficet, amiről ha tudna a Professzor, forogna a sírjában...
2015. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 cathilina ***** válasza:
Persze, olyan szempontból szerencsés, hogy tényleg rengeteg szereplő van, akikkel történetet lehet írni, én csak azt hittem, hogy a kérdező konkrétan a Hobbithoz akar hozzáírni, nem csak egy történetet, ami Tolkien világában játszódik. Ettől függetlenül továbbra is úgy gondolom, hogy egy jó fanfiction illeszkedik az alapművéhez: ha Tolkien írói stílusát nem is könnyű lemásolni, szerintem a szerzőnek akkor is törekednie kell rá. Ha egy bizonyos szintet az írói stílus nem üt meg, akkor a történettől függetlenül én azt nem fogom elolvasni, és azért lássuk be, hogy Tolkien művei esetén ez a szint magasabb, mint valami Supernatural-fanficioné.
2015. okt. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!