Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A roxforti csatában a szelleme...

A roxforti csatában a szellemek mit csináltak?

Figyelt kérdés
A könyvet olvastam de ott nem írtak semmit.

2015. aug. 31. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt, amit minden nap. Semmit és kísértettek.

Hollóháti Hedvig lánya szellemének viselkedéséből valószínűleg ezt. Lehet, hogy nekik mindegy volt mit csinálnak a többiek, hiszen ők már meghaltak.

2015. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aha csak gondoltam ők is elmentek mert elég ijesztő lenne az hogy ott megy el mellettük Voldemort.
2015. aug. 31. 14:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Ez érdekes kérdés. Mivel ugye nem lehet semmiféle bántódásuk, ellenben érintkezhetnek valamiylen módon a világgal, ezért szerintem az írónő nem keverte bele őket. Túl erősek lettek volna, mint sebezhetetlen védők - elvégre méga szobrokat és lovagi páncélokat is meg lehet semmisíteni. Így aztán ha belegondolunk, ez vérengző hóboorc is baromi nagy port kavart volna, hát még ha több szellem jön.

2015. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi
2015. aug. 31. 14:55
 5/10 anonim válasza:
85%

Lehet rosszul emlékszem, de úgy tudom, hogy Hóborc azért érinthet tárgyakat, mert nem igazi szellem, tehát nem egy halott ember lelke, hanem kopogószellem, és a Roxfortban évszázadok alatt végbement diákcsínyekből született.


Az igazi szellemek, ha jól tudom nem érinthettek tárgyakat, teljesen átmentek rajtuk. Pl. amikor Félig Fej Nélküli Nick-nek volt a második könyvben a halálpartija, ott is a meghívólevelek nem igazi papírból, hanem valami szellemanyagból készültek, az asztalra kirakott rothadt eledelekből is nem téptek vagy haraptak darabokat, csak tátott szájjal átlebegtek rajtuk.


Az meg nem igaz, hogy szellemeknek nem lehet ártani. A második részben Nick belenéz a Baziliszkusz szemébe és ilyen ájult szürke füstfelhő lesz belőle, amíg valahogy meg nem gyógyítják.

2015. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kösz azt tudom hogy hóborc nem igazi szellem
2015. aug. 31. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehűtötték a kedélyeket.:D Hóborc volt a kopogószellem, ő tudott dobálózni, a többiek max. átmentek rajtuk.


Lehet ártani a kísérteteknek is, hisz Hisztis Myrtilt is eltiltották a zaklatástól, Hóborcot pedig elűzéssel fenyegették, szóval valahogy csak képesek hatni rájuk.

2015. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azok kedvéért, akik nme vágták a léyyeget: A halálfalók és Vodlemort nem tud ártani a szellemeknek a végső csata során. "Ghosts cannot be destroyed".


A Baziliszkusz is csak a kővé dermesztés egyik sajátos formájával sulytotta Nickket.


"Idén már nem is engedik használni azt a vécét, mert Myrtle

folyton elárasztja vízzel."

"Többségük a zsúfolt

táncparkett fölött lebegett, és keringőzött a hangszer gyanánt szolgáló

harminc fűrész vibráló búgására. A zenekar egy fekete drapériás

emelvényen foglalt helyet."

Csak néhány példa arra, hogy a kísértetek is érintkezhetne ka külvilág dolgaival - még ha elméletileg nem is annyira, mint Hóborc.

2015. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2015. szept. 1. 13:48
 10/10 A kérdező kommentje:
halihó
2015. szept. 14. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!