Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire gyorsan olvasol el...

Mennyire gyorsan olvasol el egy regenyt?

Figyelt kérdés

Irjatok peldanak oldalszamot es orat/napot.

Koszi


2010. márc. 11. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az Eclipset elolvastam 3 nap alatt, míg mondjuk a Jane Eyret, aminek a terjedelme azért kisebb(bár kisebb betűvel van szedve) több mint egy hét alatt, pedig mindkettőt szerettem. Ez nálam azért van, mert az Eclips nyelvezete sokkal egyszerűbb, nem kell rajta időznöm, míg a JE-é nehezebb, lassabban haladok vele. De ez szerintem mással is így van:)
2010. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát az témától függ. pl. Laurell K. Hamilton és Nora Roberts köteteket 1 nap alatt, míg a Jane Austin köteteket kb. 1 hét alatt.
2010. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amit szeretek eszméletlenül gyorsan... bár az eclipset egy hét alatt olvastam ki... de a twilightot 2 nap alatt. Jane Austen-t 4 nap alatt.
2010. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utoljára az Üvöltő Szelek-et olvastam, ezt 3 nap alatt fejeztem be. De nállam minidg attól függ mennyire érdekel és tetszik az amit épp olvasok. Ha valami nem igazán tetszik mégis el kell olvasnom pl. sulira, annak kell legalább egy hét. De azt hiszem ez a maximumom. És te, kedves kérdező, milyen gyorsan olvasol el egy regényt?
2010. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


En altalaban kabe egy het alatt olvasok el egy regenyt.

Naponta 50 oldalnal nem szoktam tobbet olvasni (ha unalamas), de ha nagyon megfog, akkor akar 100 oldalt is elolvasok.

Viszont mikor olyasmit hallok, hogy egy ora alatt valaki elolvas 100 oldalt...elgondolkozok hogyan lehetseges. Hogy van idod belegondolni, elemezni, ha ugy olvasol mint egy gep?

2010. márc. 28. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a kérdés jogos. Nálam egy Agatha Christie-regény egy nap, ha van időm. Aztán egy hét múlva már nem tudom megmondani,ki volt a gyilkos, de olvasás közben mindent értek, és nagyon élvezem is.

Azt hiszem, nem olvasok el minden szót.. :)

Viszont így újra tudom olvasni a könyvet és megint izgalmas:))

Nem biztos,hogy az olvasás miatt van egyébként, mert filmekkel ugyanígy vagyok, tudom hogy láttam, de nem tudom felidézni a sztorit. Az agyam egyszerűen kiszórja mint fölösleges infót, pedig .. :)) van még hely benne :))

2010. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amik nagyon lekötnek, azokat gyorsan. Pár nap. Emlékszem, amikor megjelent a Harry Potter 6. része, azt másfél nap alatt. De úgy, hogy közben munka, házimunka, stb., szóval ezt az igen kurta szabadidőmben műveltem, meg éjjel :) Ha valamit nem először olvasok, és nem hajt annyira a kíváncsiság, hogy mi fog történni, hanem azért olvasom újra, mert nagyon tetszik, akkor azt már lassabban, pl. Robert Merle-től A szigetet (586 oldal), kb. 4-5 nap alatt szoktam.
2010. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hmm, egy óra alatt száz oldal... Hát én tegnap fürdés közben olvastam el annyit :) Jó, az volt kb. 3/4 óra, csak azért hagytam abba az olvasást, mert kihült a víz.
2010. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is szoktam fürdés közben olvasni. A Jane Eyre nálam másfél nap volt, a Da Vinci-kód négy óra (buszon utaztam), egy Libabőr vagy Darren Shan könyvből akár három is belefér egy napba. Gyorsan olvasok, de mindent megértek, és emlékszem is, mit olvastam. A legtöbb ideig olvasott könyv, egy hónapig tartott a hetedik Harry Potter könyv angol eredetije.
2010. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na jó, hát angolul én is lassan olvasok :)
2010. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!