Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy nem túl erős angolosnak?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék Micimackót vagy hasonlókat olvasni vmi olyat keresek amit élveznék is.Mondjuk gondoltam a Harry Potter-re bár ezt magyarul már nem szívesen olvasom de lehet hogy angolul mégérdekelne egy kicsit.

2015. szept. 3. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Matt Ruff: Bad Monkeys
2015. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan direkt tanulásra írt könyvek amik szerintem nagyon jók, mert szintekre vannak szétosztva és pontosan betudod lőni, hogy hol tartasz. És általában a story is normális, izgalmas szokott lenni. Én nagyon imádom ezeket a könyveket mert fokozatosan lehet velük haladni és mind a nyelvtani szerkezetek mind a szavak szintenként bonyolódnak.

Én egy "nem túl erős angolosnak" (bár nem tudom nálad ez mit jelent) még egy Micimackót se feltétlenül ajánlanék, mert olyan nyelvtan és olyan szavak lehetnek benne amit nehezedre esne olvasnod. Én személyes tapasztalatomból mondom, hogy az első angol "mű" amit el szerettem volna olvasni egy képregény(Tintin) lett volna, hisz az milyen könnyű, mert ott vannak a képek is meg amúgy is gyerekeknek írták, stb... Egy nagy frászt! Olyan kifejezések és megfogalmazások voltak benne, hogy még mikor már egy jó pár tanulós angol könyvön túl voltam sem értettem mindig a storyt.


Én az Oxford Bookworms könyveket teljes szívemből tudom ajánlani, mert szerintem nagyon jók!

2015. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A nem túl erős angolost úgy értem hogy nyolcadikos vagyok ez az 5.angolos évem csak osztályon belül úgy középen vagyok ezért írtam hogy nem túl erős.
2015. szept. 4. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerem a magyar nyelv oktatást, és ugyan nem tudom melyik iskolába jársz, de én eddig még nem találkozta olyannal, aki egy ált. iskola nyolcadikjára normálisan megtanult volna angolul. De mindegy is nem erről van szó, én ettől függetlenül továbbra is ajánlom ezeket a könyveket mert tényleg, bármilyen szinten tartasz tudsz magadnak megfelelőt választani. Plusz van még a végén egy szószedet, ami szintén segíti az olvasást és feladatok is, ha van kedved megcsinálni őket. Én a helyedben egyet minimum elolvasnék (egy könyv 6-700 ft, nem nagy összeg), ha nem jön be akkor majd keresel valami mást.
2015. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utánanézek köszönöm.:)
2015. szept. 5. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi nyolcadikra voltunk úgy B1-es szint körül, mivel már szépen elovlasgatunk. Mondjuk én elsőben kezdtem az angolt, hatodikban már sorozatfeliratokat fordítottam magyarra~

Nem tudom, mennyire szeretsz eBookozni, de a The Miraculous Journey of Edward Tulane egy nagyon édes könyv. Igazából eléggé Micimackó beütésű (hiába mondtad, hogy nem ilyet szeretnél, bocsi hogy ezt hozom fel), de csak akkor, ha nem gondolkodsz el rajta. Elég sok filozófiai, mögöttes tartalma van. Nagyon édes és szerintem élvezhető története van, nem gyerekmese, felnőtteknek íródott. És kellemesen rövid is.

[link]

2015. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!