Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire hasonlítanak a...

Mennyire hasonlítanak a Gyűrűk Ura filmek a könyvre?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2015. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Hát, az első részt láttam filmen, kulcsmomentumok maradtak ki, ami nélkül a vége totálisan értelmetlen. A film olyan mint egy képregény aminek a egy részét kitépték, aztán a megmaradt kockákat összelegózták, hogy valamennyire összefüggjön a story.


A könyv SOKKAL jobb. Sokkal részletesebb, sokkal szebben leírja a világot, sokkal jobban érthetőek az események, az összefüggések.

2015. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nagyrészt fedi a kettő egymást, de a film nem volt képes megragadni a könyv mesebeli, mítikus és misztikus hangulatát. Valóban kimaradtak lényeges információk, ami csak részben magyarázható azzal, hogy a film más jellegű műfaj, mint egy könyv. A teljesség igénye nélkül: Szarumán és Kígyónyelv sorsa, Éowyn és Faramir egymásra találása, a tünde gyűrűk helye, a gyűrűk mellékhatása. Ezek számomra hiányoztak.
2015. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb könyvadaptációk egyike. Szép és igényes filmes munka. Természetesen a könyv sokkal részletesebb, de aki nem olvasta, a filmet az is maradéktalanul élvezi. Én sokáig nem néztem meg a filmet, mert nekem a Gyűrűk Ura szent könyvem, de végül is elégedett voltam vele, és nem rombolta le a bennem élő Tolkien-világomat.
2015. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a Gyűrűk ura film egy remek adaptáció. Természetesen nem annyira részletes, mint a könyv. De hogyan is lehetne? A Tolkien által megteremtett világ, bár egy kissé megváltoztatva, mégis csorbítatlanul tarul elénk a film nézése közben.

Olvastam a könyvet, és láttam a filmet. És mind a kettő a maga nemében a(z) (egyik) kedvenvemmé vált.

A filmben valóban kimaradt néhány mellékszál, de ezek a könyvben sem játszank főszerepet. Amit én fontosnak találok egy ilyen tipusú műben, hogy hű legyen az alaphoz, nem a legapróbb részleteiben, hanem (nyilván a sztoriban) és a hangulatban. Ezt pedig nagyon jól eltalálták a film készítők.

2015. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2015. szept. 11. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!