Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az íróknak miért kellenek...

Az íróknak miért kellenek álnevek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 11. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Nem kellenek, de sokszor azért vannak, mert vannak olyna írók akik kialakítanak egy imidzset maguknak, egy kitalált művészi próféta szerepet, aminek a része az új név, öltözködés, stílus, életmód stb.
2015. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki kezdő író, akkor kell neki egy polgári állás, hogy megéljen. Lehet, hogy nem szeretnék, hogy a két elfoglaltságukat összekössék. Pl. ha mondjuk tanár vagy, nem biztos hogy szeretnéd, hogy a diákjaid megtalálják az írásaidat és a suliban erről faggassanak. Ez halmozottan igaz azokra, akik esetleg valamilyen... durvább dologról írnak, pl. erotika, gyilkosokról szóló könyvek, stb.

Aztán olyanok is vannak, akik a különböző műfajú írásaikat más néven adják ki, mert más célközönségnek íródtak. Ha mondjuk lenne egy gyerekkönyvem, de utána horrort akarék írni, akkor én is más néven adnám ki, nehogy félreértés miatt valaki csalódott legyen, vagy mondjuk megijedjenek a gyerekek.

Olyan is van, hogy valaki egy ismert ember rokona (nagypapa író volt, színészek gyerekei, politikusok rokonai), ilyen pl. Joe Hill, aki Stephen King fia, esetleg olyan a nevük, amilyen néven már létezik egy híres író. Pl. van már egy nagyon híres Robert Jordan, de ez egy tök átlagos név, simán élhet egy fiatal író ilyen névvel, de összekevernék őket.

Még arra tudok gondolni, hogy ha bukás lesz az írói karrier, akkor ciki, ha a saját neved van rajta. :D

2015. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
+kifejezetten magyar (kelet-EU) vonás, hogy fantasyt magyar névvel elég nehéz volt eladni. Az angol volt a menő, vagy nem tudom. Ezért szinte minden magyar fantasy író hagyományosan angol álnéven dolgozik.
2015. szept. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy sok magyar fantasy író dolgozik álnévvel, pl: Wayne Chapman. De például Kleinheincz Csilla nem, és az ő történeteihez nem is illenének a külföldi nevek. Amúgy valóban, az álnév segít elrejtőzni, ha nem akarod, hogy a munkádat befolyásolja, hogy írsz is, illetve a különböző célközönségnek írt, esetleg különböző kiadóknak írt könyvet.

Például ha én írnék egy fantasyt, amit magánkiadó adna ki, és utána meg valami nőcis ponyvát az Ulpius-nak, biztos, hogy nem dolgoznék ugyanazzal a névvel. (Az Ulpiusos lenne az álnév, a fantasys meg az igazi.)

2015. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!