Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem olyan könyveket...

Tudnátok nekem olyan könyveket írni, ami 12+-os, és muszáj elolvasni? Lehetőleg (nem muszáj) legyen fantasy. Kösz!

Figyelt kérdés

2015. szept. 14. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Heló!


Ne mazt mondanám, hogy muszáj elolvasni. Inkább úgy mondom, hogy számomra nagyon jó olvasnivalók voltak, amiket még most is elősveszek, és beléjük olvasok.

Darren Shan vámpírkönyvek, Harry Potter, Bartimaeus-trilógia, Gyűrűk Ura, Warhammer Felix és Gotrek sorozat, Warcraft könyvek - leglaábbis a trilógia mindenképp.

2015. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem muszáj elolvasni. Ezt annyira nem szeretem. A könyvekre úgy gondolok, mint pl. egy pár cipőre, vagy nőknél mondjuk egy alapozóra. Te bizonyos típusú ember vagy (türelmes, türelmetlen, az olvasási képességeid bizonyos szinten vannak...), vannak igényeid (a főszereplő típusa, klisék, a világ felépítése...), bizonyos kimenetelt vársz (elgondolkodtasson, megöbbenj, a végén boldog legyél...). Aztán van x könyv, amiben a különböző dolgok különböző képpen keverednek. Neked meg kell találnod, ami a te elvárásaidnak megfelel.

A klasszikusokat sem muszáj olvasni és szeretni. Nekem pl. a Gyűrűk ura nem a legnagyobb kedvencem, sem pl. Pratchett Korongvilága. A nagyon népszerűek között Brandon Sanderson és Robin Hobb azok, akiket az istennek nem tudok megszeretni, pedig rengeteg ember szerint MUSZÁJ olvasni őket, mert fantasztikus zsenik.

2015. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Leon Uris - Csatakiáltás


Letehetetlen, és habár világháborús, nem durva, minden szereplô a szívedhez nô. :)


Rejtô Jenô könyvei (A három testôr Afrikában, Vanek úr Párizsban, A szôke ciklon). Könnyesre röhögtem magam rajtuk.


Elsô törvény trilógia. Fantasy és letehetetlen. :)


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, mind jó, de a Csatakiáltás örök kedvencem, amikor elôször a végére értem, becsuktam, bámultam magam elé, aztán kinyitottam, és kezdtem elölrôl.

2015. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, még Szergej Lukjanyenko könyvei között is csemegézhetsz, az Ôrség-könyvek és a Világok ôre (és a folytatása) is fantasy és nagyon jók.
2015. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Több részesek: Harry Potter, Eragon, Alagutak, Hobbit, Gyűrűk ura, Trónok harca:-).
2015. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy és szereted a romantikus, izgalmas könyveket, akkor a Luxen sorozatot (Obszidián, Ónix, Opál, Eredet, Ellenállás) és az Üvegtrónt ajánlom.

Ha fiú vagy és elég idős hozzá, akkor A tűz és jég dalát (amúgy ezt lányok is szerethetik). Amúgy meg ott van a Percy Jackson és az Olimposziak.

2015. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Amúgy már a Percy Jackson sorozatot+ Olimposz hőseit már olvastam.

Várom a továbbiakat!

2015. szept. 18. 17:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Még a Harry Potter sorozatot is olvastam. Bocs
2015. szept. 18. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:
semmi baj
2015. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!