Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lovecraft mely műveiben...

Lovecraft mely műveiben szerepel a Necronomicon?

Figyelt kérdés
Tehát mely műveiben említi, vagy ír róla, vagy van valami szerepe a cselekményben? Most rendeltem meg a Lovecraft legjobb művei című könyvet, kíváncsi vagyok, olvasok-e benne erről a híres neves Halottak könyvéről akár csak pár mondatot is...

2015. szept. 15. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elég sok művében felbukkan, sőt még idézetek is vannak belőle. Természetesen ez nem is csoda, mivel ő maga találta ki a Necronomicont, így természetes, hogy fel is használja a műveiben.
2015. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy melyikben? Mindjárt írom, várj.
2015. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az őrület hegyei; Charles Dexter Ward esete; A névtelen város; Cthulhu hívása; A Necronomicon története (ez mondjuk egy oldalas kitalált esszé); Rémület Dunwichben; Randolph Carter vallomása; A kutya; A leszármazott; Az ünnep; Red Hook; A dolog a küszöbön; Alonzo Typer naplója, Árnyék az időn túlról; A sötétség lakója; Az ezüstkulcs kapuin át; plusz szerintem valószínűleg szerepel a Szín az űrből-ben és a Zarándokút Kadathbában is. De ez nem biztos.
2015. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húúúú köszi a gyors választ!!!!
2015. szept. 15. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Suttogás a sötétben, A toronyszoba ablaka, Álmok a boszorkányházban, Az őrület hegyei


Illetve még Abdul Alhazred, a Necronomicon írójának neve felbukkan:

A névtelen város, Alhazred lámpája


Meg még biztos van sok más is.

2015. szept. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!