Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy könyv kiadása? A lektorálástól az én kifizetésemig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden: Fantasy műfajban utazom.

Kitaláltam magamnak egy hatalmas kontinenst,bebújtattam egy középkori köntösbe,megtöltöttem tájakkal,fajokkal,veszélyekkel,szokásokkal,stb...Tehát létrehoztam egy világot,a főszereplő kalandjairól írok.

Ez a világ már ezer oldalnál is nagyobbra rúg.

Ez csak egy kis infó a könyvről,talán segít választ adni.

Nagyon megköszönöm ha segítesz!



2015. szept. 16. 16:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyit pontosítanék a kérdésen hogy nagy vonalakban az egész folyamat leírása érdekel.

Köszi!

2015. szept. 16. 16:18
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Beküldőd a regényt a kiadónak

2. A kiadó jelez, hogy tetszik neki, kiadják

3. Szerződést írtok

4. A szerkesztő dolgozik rajta (ő nézi át nyelvtani és tartalmi értelemben is, lektorálni tudományos szakkönyveket szoktak)

4/a. Mindeközben valószínűleg a borítót is készítik, akár több verziót is.

5. A szerkesztő elmondja, szerinte mik a problémás részek

6. Javítod a problémás részeket.

7. A szerkesztő befejezi a munkát, kiválasztották a borítót, a könyvet kinyomtatják és árulják.

8. Megegyezés szerinti fizetés (egyösszegű; eladott példányszám utáni; a kettő keveréke; egyéb a szerződés szerint)



Persze mindez történhet úgy is, hogy valamilyen pályázatot nyersz meg az írásoddal.

Meg persze léteznek olyan kiadók, ahol te fizetsz, aztán ha eleget eladtok, akkor talán visszajön a befektetett zsozsó.

2015. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,nagyon jól leírtad!

Minden tiszteletem,a tied a zöld!

2015. szept. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!