Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha kiadják a könyvemet akkor...

Ha kiadják a könyvemet akkor én magam dönthetem el hogy tiszteletdíjat kérek vagy részesedést?

Figyelt kérdés

Hogyan megy a dolog?Nem sokat tudok,de már levelezek egy kiadóval,ezért érdekel a dolog.Teszem én azt,a jelenlegi könyvem 479 oldalas,ebből adódóan gondolom alapból többet kapok mint egy háromszáz oldalas könyvért szoktak adni,de mégis hogy megy ez?Ha azt mondják hogy jó,akkor mennyit kérsz oldalanként mondjak árat vagy az egész könyvre?

Teszem én azt,nekem a 600 forint oldalanként már jó lenne.

Az kitenne 287.400 forintot.Persze,ezek még csak "álmok" de valami útmutatás kellene.Mennyit illik kérni ami nem sok?1.000 forint soknak mondható egy oldalért?

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 17. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meglepne, ha a kiadó fizetne neked, s nem tőled kérne pénzt.

Terjedelem leginkább a költségeknél számít, az eladhatóság nem oldalszám kérdése.

Nálunk az lenne a felállás, hogy előre kifizeted a teljes nyomdaköltséget (ez függ terjedelemtől, mérettől, papírtól, kötésmódtól, példányszámtól stb.), illetve a kiadó munkadíjának a felét. Ez fix összeg.

Ha már régi, megbízható ügyfelünk lennél, akkor a nyomdaköltség felét is elég lenne a végén kifizetni.

Amennyiben jól eladhatónak gondoljuk a könyvet, akkor beszállunk a költségekbe, s osztozunk a bevételen. Egyébként pedig miután kifizettél minket, úgy adod el, ahogyan akarod.

2015. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Az első leírta a magánkiadást. Amikor neked fizetnek, akkor szerződés alapján részesülsz - ezt a kiadó határozza meg, a fix összeg a gyakoribb. De ebbe neked nincs beleszólásod, ahogy abba sem, mennyit kérsz, legfeljebb nem kell elfogadni az ajánlatot, és akkor nem köttök szerződést.

Nem oldalszám alapján számolnak, hanem karakterszám alapján - ha fix összeget kapsz. És a kész regény karakterszáma alapján, nem a kézirat számít.


(Nem akarlak megbántani, de ilyen helyesírással és ilyen tipográfiai hibákkal a magánkiadás esélyesebb, és akkor te fizetsz.)

2015. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:

röviden.

igen, vagy egyszeri tiszteletdíjat kapsz, vagy később részesedést. általában választhatsz.

és valóban, karakter után azaz inkább ív után fizetnek, a terjedelemtől függően. ennek fix ára van.

amit te mondhatsz meg jó esetben az annyi, hogy egyszeri díjat kérsz, mert megveszik, vagy részesedést.

2015. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!