Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a címe ennek a sci-fi...

Unari kérdése:

Mi a címe ennek a sci-fi könyvnek?

Figyelt kérdés

A minap egy beszélgetés kapcsán jött fel ez a könyv amit anno középiskolás koromban olvastam - '96, '97 körül -, de akárhogy googlizunk a felderengő részletekre nem adja ki a könyvet. Emlékeim ködösek de leírom mire emlékszem - és csak remélni tudom hogy nem keverem össze valamivel.


Ez egy schi-fi könyv. Borítóján egy űrkatona van (végül is róla szól). Ezeket a katonákat átalakították. Megerősítették a csontjaikat, szervomotorokkal helyettesítették a csuklókat, belsőrészeket cseréltek ki bennük. Csak belül változtak kívül nem. A legjellegzetesebb hogy a kisujjuk helyére rejtett lézert ültettek. Azután a világűr különböző pontjain vetették be őket, míg végül azt hiszem kényszerből leszerelték az egész alakulatot.


Emlékezetes jelenetek:


- kiképzés alatt mikor kész lett a szervó beültetés egy ujjnyi párkányon lógva kellett enniük.


- leszerelésük után nehezen illeszkedtek be. Féltek tőlük az emberek, és csak rakodó munkát tudtak végezni, mivel a beültetések miatt, nehezebb dolgokat is arrébb tudtak tenni. (kvázi két lábon járó munkagépek)


- egyik bevetésen majdnem megölték őket, mikor az egyik társa elhányta magát, és ez az egyik legnagyobb tisztelet jele volt ott ahol jártak. (ebbe nem vagyok biztos hogy a könyvben volt)


- egy liftben több embert megölt a kisujjába épített lézerrel.


- egy sivatagi városban jártak ahol úgy építették az utakat hogy azok, a bolygón folyton (hatalmas iramban) vándorló nagytestű állatok állandó útiránya legyen.


- ezen állatokkal valami madárszerű lények is utaztak, csak az már nem tudom hogy miért. szimbiózis, parazita vadász, gőzöm sincs, csak azt tudom hogy a városi emberek ezek miatt engedik át az állatokat hogy ilyeneket fogjanak.



A beültetésekre visszatérve mielőtt valakinek az űrgárdisták, vagy a warhammer jutna eszébe akkor felejtse el mert garantáltan tuti biztos hogy nem az.


Remélem valaki ráismer.



2015. szept. 22. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha novellák is voltak mögötte, akkor a Cherubion kiadó oldalán nézelődj, hátha felismered a borítóról.
2015. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!