Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Izgalmas könyvek, melyekben...

Izgalmas könyvek, melyekben felcseng a pszichológia?

Figyelt kérdés
Olyan könyveket keresek, amelyeknek külön, egyedi és izgalmas sztorijukba bele van szőve egyfajta pszichológia. Nem tudom értitek-e mire gondolok, de a bennfentesek tudni fogják. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 2. 15:16
 1/7 anonim válasza:
2015. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Gépnarancs, 1984

2015. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak, érdekes könyveket ajánlottak és felírtam a listámra. :) Viszont várok még tippeket, s pár mondatnak, személyes tapasztalatnak is nagyon örülnék pluszba, hogy miért pont ezt a könyvet olvassam.
2015. okt. 2. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ilyesmi is belefér-e, de azért megosztom veled. Irvin D. Yalom könyveinek érdemes utánanézni (pl. Amikor Nietzsche sírt; A magyar macska átka; Schopenhauer-terápia). Ő egy pszichiátriaprofesszor a Stanfordon, pszichoterápiával és filozófiával foglalkoznak főleg a könyvei. De ezek alapvetően szépirodalmi művek, nagyon szórakoztató és érdekes azok számára, akik szeretik ezeket a témákat.
2015. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmm, roppant érdekesen hangzanak. Egész biztos, hogy utánanézek és letöltöm őket, mert imádom ezeket a témákat. Köszönöm! :)
2015. okt. 4. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha regények jók, amikben elég erősen felcseng a pszichológia, akkor ajánlom Daniel Keyes könyveit (Szép álmokat, Billy, Ötödik Sally, Érintés) és Merle minden könyvét (pl: Malevil, Madrapur). Mindkét író nagyon jól ráérez az emberi viselkedés lényegére, és mellesleg nagyon tehetségesek is.

Ha ilyesmi tetszik, akkor én még a Monte Cristo grófját is nagyon szerettem hasonló okokból, valamint a Viharszigetet is csak ajánlani tudom :)

2015. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így pár évvel később én ajánlanám Bret E. Ellis-től az Amerikai psycho c. könyvét. Több szempontból közelíti meg a pszichológia ágait, de ha nem hallottál volna még róla, akkor mindenképp nézz utána, mert elég brutális és obszcén. Több felháborodást keltett, mert egyes emberek nem látnak bele a könyv kincsébe.
2018. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!