Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ehhez hasonló fantasy...

Tudtok ehhez hasonló fantasy könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyanokat mint például a Vadonjáró tanítványa vagy az Eragon. Amik nem a mi világunkban játszódnak,izgalmasak, középkoriak, és kb 2000-2015 körül írták. Várom a válaszokat! 14f

2015. okt. 5. 16:22
 1/7 Márciuska ***** válasza:

Próbáld ki Silvana de Maritól Az utolsó tünde sorozatot (4 részes)!

Nagyon jó még Kristin Cashore trilógiája: Garabonc, Zsarát, Keserkék. Egy picit lányos, mindegyikben nő a főszereplő, de amúgy izgalmas.

Ez szerintem régebbi, de jó. Raymond E. Feist: A mágus, A tanítvány, Ezüsttövis, Sethanon alkonya.

2015. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jennifer A. Nielsen - A hamis herceg
2015. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Philip Pullman: Az Úr sötét anyagai sorozat (Az arany iránytű, A titokzatos kés, A borostyán látcső)

G.R.R. Martin: A tűz és jég dala sorozat (Trónok harca, Királyok csatája, Kardok vihara, Varjak lakomája, Sárkányok tánca) Egy fokkal "felnőttesebb", én 15 évesen kezdtem olvasni.

Cornelia Funke: Tintaszív, Tintavarázs, Tintahalál (utóbbi kettő tudtommal nem jelent meg magyarul, az angol címük: Inspell, Inkdeath) A Tintaszív a mi világunkban játszódik SPOILER a többi már nem.

Régebbiek, de hasonlóak:

J.R.R. Tolkien: A hobbit, A gyűrűk ura, A két torony, A király visszatér

C.S. Lewis: Narnia Krónikái (A varázsló unokaöccse; Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény; A ló és kis gazdája; Caspian herceg; A Hajnalvándor útja; Az ezüst trón; A végső ütközet)

2015. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a nagy részüket már olvastam, de az Úr sötét anyagait ki fogom próbálni, többen is olvasták az ismerőseim közül, kössz tippet :). várom a további válaszokat!
2015. okt. 8. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Szél neve (és annak folytatása)

Trója

Tolkien könyveit már írták de nekem azok a kedvencek között vannak.

Hófehér és a vadász


filmeket tudok írni ha érdekel (elég sok filmet)

2015. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem kell kösz most csak könyvekre vagyok kíváncsi, de megy a zöld kéz:D

kíváncsain várom a tövábbiakat!

2015. nov. 7. 16:07
 7/7 Yuppiter válasza:

Én Munkácsi Gabriella könyvét tudom ajánlani, 5 részes, de eddig csak négy része jelent meg. Csak rendelni lehet.

1. Rózsaláng

2. A sebesült király

3. Viharok éve

4. A jóslat

És a valamikori 5. Rész: A napkard útja

Nekem nagyon bejött, imádom a könyvet, a Harry Potterrel vetélkedik

2019. nov. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!