Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretitek a fantasy könyvekbe...

Szeretitek a fantasy könyvekben a brutális elemeket? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Én magam is írok fantasyt.Nálam bőven akad harcokban belezés,végtagcsonkítás,részletesen leírt gyilkolások.Gondolok itt pl ilyenre is:

Az én világomban jelen van a fekete mágia is,és mikor visszarángattak a túlvilágról egy élőhalottat arról két sorban leírtam hogy mozog.Tehát a törött lába minden lépésnél reccsent egyet,összecsuklott majd mászni kezdett a főszereplő felé,beleit a földön húzta.

Ilyeneket el tudtok még fogadni egy nyers középkori világot elétek táró könyvben?



2015. okt. 5. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Psze, de ne csak ilyesmi legxen benne és húztz egy határt, mennyire részletezed, mert uncsivá is válhat.
2015. okt. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Max két sor szokott lenni,és persze nem az összes.Köszöntem!
2015. okt. 5. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baj sincs ezzel, a dark fantasy-k alapból tartalmazzák ezeket a részeket is.

De valóban, mint ahogy az előző hozzászóló is írta, ennek arányban kell állnia azzal, hogy mit akarsz vele kifejezni. Túlzásokba nem kell esni, különben egy fantasy-ba oltott horrorszerű izé lenne belőle. :-)

2015. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a kevesebb több. Ha arra utazol, amire John Caldwell (alias Nemes István), akkor folyhatnak a belek, ropoghatnak az élőholtak csontjai és még ennél is lélekemelőbb események történhetnek. A huszadik oldalon már átsiklik fölötte az olvasó tudata, amolyan háttér elemmé válik. Nem igazán azonosulunk vele, a mennyiség a minőség romlását okozza. Hátborzongatóbb, ha csak egyszer (vagy néhányszor) történik valami szörnyűség, és megragadod a lélektanát. Mint Stephen King Tortúrájában: lényegében két szereplő az egész, és fokozatosan erősödik a feszültség, minden pillanata magához láncol, a durva jelentek pedig hab a tortán, de nem maga a torta. Ijesztőbb, amikor nem történik semmi különös, csak számítani lehet arra, hogy történni fog.
2015. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!