Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire szeretitek, vagy...

Mennyire szeretitek, vagy mennyire idegesít, ha egy romantikus fantasy könyvben a főszereplő két-három fejezeten át kissé labilis, pl nehezen tud dönteni két férfi között? Nem idegesít a vívódása? Nem csöpögős?

Figyelt kérdés
pl először így dönt, aztán meggondolja magát bizonyos okok miatt. becsapja saját magát, hogy így lesz jó, de később belátja, hogy tévedett.

2012. dec. 10. 00:16
 1/10 A kérdező kommentje:
igazából nem nagyon ömleng, csak vacillál, és rájön, hogy hibázott
2012. dec. 10. 00:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Számomra kifejezetten ellenszenvesek az ilyen részek. El vannak túlozva. Két-három fejezet? Két-három oldalból is rá fog jönni az olvasó, hogy a szereplő rájött egy tévedésére, nekem határozottan idegesítő ez az ömlengős rágódás.

A másik, amitől a víz kiver, hogy ilyenkor a rossz választás, aki addig egy hű de vonzó egyéniség volt, hirtelen egy szemétláda lesz, nehogy az olvasóban kétséges legyen, ki a főszereplő igazi párja.


De hát ez ízlés kérdése. Én nem szeretem, ha a számba rágnak valamit (hadd döntsek én egy jelenetről, mi történik, ki mit érez), más meg nem érti meg enélkül. Ez van.

2012. dec. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-3 fejezet ugyan, de fejezetenként pár-pár mondat/rész, mivel több esemény történik körülötte.
2012. dec. 10. 13:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Nos rövid távon kell elképzelni, hogy közben új szereplők, szellemek is képbe jönnek, hogy hogyan változik a véleménye érzelmileg, de ez nincs elhúzva végül is. zavar e?
2012. dec. 10. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Kiver a víz tőlük. Komolyan!!! A való életben, tíz év alatt egyszer, ha kell egy ekkora súlyú döntést meghoznod, és nagyjából 10ből 3 ember vívódik HÁROM FEJEZETNYI IDŐN KERESZTÜL?! Komolyan... nincsenek szavak rá, csak ezt tudom hajtogatni, az ilyen karakterek teljesen valószerűtlenek. Mindenki TUD dönteni... ebbe nem megyek bele bővebben, ha szeretnéd tudni, írok neked privátot... de az élethű karakterek döntenek és ha nem is mindig képesek elfogadni a következményt, de folyik tovább az életük. Főleg egy fantasytól várná az ember, hogy pörgős, klassz legyen... ne az legyen a könyv nagyrészében a dilemma, hogy döntés így, döntés úgy.
2012. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne a gyakorikérdés.hun kapott válaszok alapján döntsd el, hogy írod meg. Mi nem tudjuk, hogy milyen a történet. Te nagy általánosságban a levegőben beszélsz nekünk, de minden sztori más és más. Úgy érzed, belefér több fejezetbe, akkor írd meg több fejezeten keresztül, főleg ha - mint említed is - csak pár mondat szólna az egészről :)
2012. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, de egyet kell értsek a hatos versenyzővel: engem idegesít, a második válaszolót szintúgy, de ne mi döntsük el vakon a történeted sorsát. Nézd meg, engem az Alkonyat széria is idegesített, de megoldottam annyival, hogy nem olvastam el, viszont több százezren meg imádják.

Ez így két sorban üresen hangzik. Ha meg tudod tölteni tartalommal, akkor töltsd meg! Azt, hogy unalmas, egyrészt te fogod érezni, másfelől egy tesztolvasó döntheti majd el, ha elég kritikus személyt választasz. :)


Sok sikert!

(Köszönöm a privátokat, de őrzöm az anonimitásomat, ezért nem szoktam használni. Itt tisztább válaszolni különben is. :) )

2012. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem lévőkkel,valóságban vagy könyvben egyaránt frusztrálnak az ilyen személyek!
2012. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a döntés nem húzódik sokáig. Csak először más mellett dönt épp azért, hogy a másikat védje, de felesleges, mivel a másik így sem megy el, és mivel őt szereti végül vele lesz, de az egész hamar lezajlik és közben, vagy két új szereplő/szellem jön képbe, akik nem épp érzelmesek:) úgyhogy az egész hamar lezajlik, még ha 1-2 fejezeten át is, azoknak csak egy apró töredéke szól erről(!!!):)

így vélemény?

köszönöm

2012. dec. 10. 23:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Drága, köszönöm újra a PÜ-t, de csak ismételni tudom magamat: ez látatlanban így nem működik! :)

Összefoglalva valakit vagy érdekel, vagy nem, de nem itt kell meggyőznöd minket! Írd meg, olvastasd el valakivel, tedd fel valahova, kérj rá véleményt... így nem jutsz egyről a kettőre. Hezitálással, habozással, győzködéssel nem haladsz semerre. Dolgozz rajta, írd meg, és meglátod, mi sül ki belőle!

2012. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!