Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy kiadónak tényleg nehéz...

Egy kiadónak tényleg nehéz 800 ezer karaktert megemészteni?

Figyelt kérdés
Egy meg nem nevezett oldalon láttam feltüntetve, hogy az átlag kézirat 600 ezer leny. karakter vagy kevesebb, ezen felül már jönnek a túlírók. Értem, hogy plusz költséggel jár, de így hamarosan már nem is fogunk olvasni kétszáz oldalnál vastagabb műveket?

2015. okt. 8. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elmúlt egy évben nem is olvastam 200 oldalnál rövidebb művet, és azért a kortárs könyvek is gyakran hosszabbak.

Amúgy ez nem a kiadó problémája, hanem a célközönségé. Ha nem veszik a nyolcszázezer karakteres művet, akkor minek foglalkozzanak vele? Valószínűleg tényleg csak túlírás, mert olyan zsánerben tevékenykednek, ahol a történet hatszázezer karakternél többet már semmiképpen nem visel el.

2015. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a 600 ezer karakteres könyv elég soványka lehet, én alapból nem szívesen kezdek bele 400 oldal alattiba (egyszerűen úgy érzem, az alatt épp csak megkarcolja valami felületét, nem mélyed bele). Aki meg 300 oldal alatti könyvet ír, attól tényleg nem is olvasnék. De ez kategóriafüggő, hisz a lányregények, ahol nem kell hátteret magyarázgatni és van 2 főszereplő, ott valóban beleférhet 600 ezerbe. Egy jobban kidolgozott mű, fantasy vagy sci-fi felőlem nyugodtan lehet 800 oldal körüli, azaz jó sok karakter, annál jobban örülök.

BTW, az én könyvem 1 millió körüli lett a végén, és nem csapongok benne.

2015. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyveknél az oldalszám nagyon becsapós, mostanában néhány kiadó direkt "féltéglákat" a ki. E-book-ként látszik nagyon a dolog, mivel ugyanolyan formázásnál simán rövidebb lehet a 400 vagy 600 oldalas a 300-asnál.
2015. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már 200 ezer karekter is rengeteg, teljesen fölösleges ennyit írni. Az egyik tanárom fogalmazott tökéletesen a fősulin: hosszan mindenki tud sokat mondani, na de röviden az már keveseknek megy.
2015. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, asszem, bepörögtem kicsit, túl sok írói oldalt olvastam. :D

Utolsó: tömören (jól) írni tényleg egy olyan képesség, amivel nem sokan rendelkeznek, és igaz, hogy minden történetet le lehet vinni 300 ezer karakterig vagy alá. Viszont nem mindig érdemes, mert a "túltörléssel" veszít varázsából a sztori. Nem egy könyvvel voltam már úgy, hogy keseregtem, hogy túl hamar vége, még hatszáz oldal után is.

2015. okt. 10. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, nem kéne lepontozni, csak mert leírtam a véleményem. Imádok olvasni, és az a legjobb, ha egy-egy történetet minél tovább tudok. Az oldalszám lehet becsapós, az igaz, de tisztában vagyok a betűméret és a sortáv fogalmával. Ha pedig hosszú könyveken edződtem, evidens, hogy írni se összecsapottat fogok. Kérdező, továbbra is tartom, hogy ne rövidítsd nagyon, főleg ha nem túlírásból fakad a karakterszám. Nézd meg az átlag fantasy/sci-fi felhozatalt, ne a 13-14 éves lányoknak szóló iskolás történeteket.


26/L

2015. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves #2, egy lapon vagyunk. :) Semmit se utálok jobban, mint mikor beleszeretek egy karakterbe aztán két-három nap után véget ér a románc! Hát nem arcon csapás?

Amúgy, mindenkit felpontoztam.

2015. okt. 16. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!