Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok olyan oldalt vagy...

Ajánlanátok olyan oldalt vagy könyvet, amely írási technikákat tanít (főleg párbeszédek írása lenne fontos)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretek írni, azt mondják van is bennem lehetőség (nem vagyok felnőtt). Viszont vannak dolgok, amiket meg kell tanulni, és amelyek nélkül nem lehet igazán jót alkotni. Márpedig máshogy nincs értelme még magamnak sem. Egy szó mint száz, nagyon hálás lennék, ha tudnátok bármit ajánlani.

Előre is köszönök minden választ!



2015. okt. 11. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alexander Steele: Kezdő írók kézikönyve
2015. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csicsky ***** válasza:
100%

Itt vannak feltüntetve:


[link]


Tanácsok:


[link]

2015. okt. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy tévedek, de szerintem a párbeszédírást nem lehet könyvből tanulni.

A legjobb módja, hogy figyeled az embereket. Hallgatod, hogyan és miről beszélnek, a különböző rétegekből származó, más-más foglalkozású emberek milyen szavakat használnak, hogyan reagálnak.

A párbeszéd lényege, hogy életszagú legyen, hogy a szereplőknek meg legyen a saját hangjuk. Ezt egy írástechnikai könyv sem fogja neked megtanítani.

2015. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 3.!

Én imádom a pszichológiát, és minden embert megfigyelek, feltérképezek, és bármennyire is utálják több dolgot tudok róluk, mint amit ók elmondtak. Természetesen igazad van, de leírni valahogy...nehéz. Illetve nehéz olyat írni, amit én elfogadok magamnak. De hálás vagyok neked is! :)

2015. okt. 15. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!