Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem logikátlan az...

Csak szerintem logikátlan az Illiász? Minek Akhilleusznak pajzs?

Figyelt kérdés

Minek Akhilleusznak pajzs és páncél, hogyha sebezhetetlen, kivéve a sarkát. Tehát miért nem csak egy pancélozott cipője van? Aztán hogyan halhat meg egy félisten egy nyíltól a lábába? Mérgezett volt? Vagy rozsdás?

Akhilleusz miért nem ment vissza a Sztüx folyóhoz, hogy belemártsa teljesen a lábát is?

Csak szerintem tök logikátlan az egész?



2015. okt. 14. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbre az a válasz, hogy különben nem lenne történet.


Páncélja azért van, mert 1) jól néz ki, és valószínűleg lelkesíti a katonákat 2) attól még ha rendesen meglövik egy íjjal vagy rácsapnak egyet hátraeshet, megtántorodhat, ettől véd a páncél.

És szerintem nem csak 1 nyilat lőtt bele Parisz, azért hat meg tőle.

2015. okt. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Tök jók a felvetéseid, a válasz igazából annyi, hogy teljesen más volt az akkori olvasó, mint a mai. Régen egy fantasztikus történettől (mesétől vagy mítosztól) egyszerűen nem várták el, hogy logikus legyen. Az az elvárás, hogy oké, vannak fantasztikus elemek, de azért a világ logikája is működjön, csak a modern ember részéről jelentkezett, sőt, ha jobban megvizsgáljuk a kérdést, akkor igazából A Gyűrűk Ura óta. Szóval teljesen igazad van, logikátlan az egész, egy mai irodalmi szerkesztő kidobná a francba. :) De mégis ismerni kell, mert a saját korának mércéje szerint nagy műről van szó.
2015. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Az anyja Thetisz a sarkánál fogva mártotta bele a Sztüxbe.

Ezt Akhilleusz nem.tudta.Ha meg teljesen a folyóba akkor gondolnia Kell egy pontra ahol sebezhető.Egy pont ami a földhöz horgonyozza.

2016. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Zárt alakzatban a pajzsával a mellette állót kellett védenie.
2021. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!